Գլխավոր դատախազությունը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ եւ դրա խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին ամենեւին չի մեղադրում հանրապետության կառավարությունը փոխելու անհրաժեշտության մասին իր հայտարարության համար: Այս մասին հունիսի 22-ին խորհրդարանում կայացած ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը:
Նա, մասնավորապես, նշեց, որ Ծառուկյանն անընդհատ հղում է կատարում հունիսի 5-ի իր հայտարարությանը, երբ նա քննադատեց երկրի ղեկավարությանը: Սակայն, ըստ պատգամավորի, պարզ չէ, թե ինչ է ասել Ծառուկյանը, ինչ չէին ասել մյուսները:
Պատգամավորի խոսքով՝ «Լուսավոր Հայաստանի» առաջնորդ Էդմոն Մարուքյանը նույնպես քննադատել է իշխանություններին, սակայն իշխանությունները նրա դեմ ոչ մի քրեական գործ չեն հարուցել, չնայած «ԼՀ»-ի ընտրազանգվածը համեմատելի է «ԲՀ»-ի ընտրազանգվածի հետ:
««Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը կարելի է շնորհավորել, քանի որ իր գործունեության ողջ պատմության ընթացքում այն վերջապես սկսեց ուղիղ եւ հստակ խոսել, եւ նրան տալիս են այդպիսի հնարավորություն»,- հեգնանքով ասաց Նիկոլ Փաշինյանի համակիրը:

Генпрокуратура обвиняет лидера партии «Процветающая Армения» и главу ее парламентской фракции Гагика Царукяна вовсе не из-за его высказываний о необходимости сменить Правительство республики. Об этом на традиционных брифингах в парламенте заявил 22 июня депутат от правящего блока «Мой шаг» Сисак Габриелян.
Он, в частности, заметил, что Царукян постоянно ссылается на свое заявление от 5 июня, когда раскритиковал руководство страны. Однако, по словам депутата, непонятно, что такого сказал Царукян, чего не говорили бы другие.
По словам депутата, с критикой в адрес властей выступал и лидер «Светлой Армении» Эдмон Марукян, однако власти не заводят в отношении него никаких уголовных дел, хотя электорат у «СА» сопоставим с «ПА».
«Партию «Процветающая Армения» можно поздравить, поскольку за всю историю своей деятельности она, наконец, начала говорить прямо и ясно, и ей дают такую возможность», - отметил с иронией соратник Никола Пашиняна.