Կորոնավիրուսի համաճարակի հետ կապված իրավիճակը շարունակում է մնալ ծանր, թեւ կարող ենք ասել, որ ունենք բավական կայուն իրավիճակ: Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 22-ին, պարետատան նիստից հետո կայացած ճեպազրույցի ժամանակ նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Խնդիրն այն է, որ ոչ մի երաշխիք չունենք, որ այս կայունությունը կպահպանվի, հետեւաբար միակ գործիքը կանոնները խստիվ պահպանելու մեջ է: Մենք շարունակում ենք լայնորեն քարոզչություն տանել, որ մեր հայրենակիցները պահպանեն երեք պարզ կանոնները»,-ասաց Փաշինյանը:
Նա նշեց, որ դիմակների գները աստիճանաբար ընկնում են. «Հաջորդ ուղղությունը առողջապահական կարողությունների զարգացումն է, որ հնարավորինս բարձրոակ ծառայություններ կարողանանք մատուցել կորոնավիրուսով վարակված մեր քաղաքացիներին: Մենք բավականին մեծ թվով թթվածնային սարքերի ձեռքներում ենք ունեցել պետական բյուջեի միջոցների հաշվին»,-ընդգծեց Փաշինյանը:

The situation with the COVID-19 pandemic in Armenia remains difficult but stable, PM Nikol Pashinyan told a briefing on Monday.
“We have no guarantees that this stability will be preserved, therefore, the only tool is strict adherence to the rules," he noted.
According to the PM, the masks' prices have already been reduced and the government is working now on the development of healthcare opportunities to provide quality services to COVID-19 patients whenever possible.
"A fairly large number of oxygen devices were purchased at the expense of the state budget," he added.