Մենք չենք կոտրվելու, մեր գյուղացիները կոտրվող չեն: Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 17-ին, «Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնի» տարածած տեսանյութում ասել է Չինարի գյուղի բնակիչ Արամայիս Հովակիմյանը, ով երեկ վիրավորվել էր հակառակորդի մարտական անօդաչուի հարվածից. «Ես արդեն 9 տարի է ոտքս կորցրած հաշմանդամ մարդ եմ, բայց երբ պետք լինի մեր հայոց բանակի մեջքին կանգնած եմ»,- ասաց Արամայիս Հովակիմյանն ու հավելեց.
«Առյուծ տղերք ունենք, արծիվ կռվող տղերք, իրենց ցավը տանեմ, ապացուցեցին, որ իրենք մեզնից ուժեղ են, նրանց կողքին մենք միշտ պատրաստ ենք կանգնել: Նույնիսկ այս վիճակում կգնամ, եթե պետք լինի:
Ասել եմ ու էլի կասեմ, որ մենք հետ նահանջելու տեղ չունենք, սա մեր սրբավայրն է, գյուղն է:
Աշխարհում մեր զինվորների պես քաջ զինվոր չկա»:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 17-ին Չինարի գյուղի բնակիչ Արամայիս Հովակիմյանը վիրավորվել էր հակառակորդի մարտական անօդաչուի հարվածից: Նա գտնվում է հիվանդանոցում, վիճակն այժմ գնահատվում է կայուն:

We’re not going to give up. Our villagers don’t give up. This is what resident of Chinari village Aramayis Hovakimyan, who was wounded after being struck by Azerbaijan’s unmanned combat aerial vehicle yesterday, said in the video disseminated by the Armenian Unified Information Center today. “Nine years ago, I became disabled after losing a leg, but I’ll stand with the Armenian army, if necessary,’ Aramyis Hovakimyan said and added the following:
“We have brave men who proved that they are stronger than us. I’ll always stand with them, even in this condition, if necessary. I’ve said it before and I’ll say it again — there’s no turning back. This is our sacred place, our village.”
Yesterday resident of Chinari village Aramayis Hovakimyan was wounded after being struck by Azerbaijan’s unmanned combat aerial vehicle. He is currently at the hospital, and doctors say his condition is stable.