Եթե ունեք սոցիալական որեւէ խնդիր, կամ այլ խնդիր դիմեք Տավուշի մարզպետարանի թեժ գծին: Այս մասին այսօր` հուլիսի 19-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն Իջեւանում ասաց տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը` դիմելով տավուշցիներին:
«Տավուշում ապրում է արժանապատիվ հասարակություն, արժանապատիվ բնակչություն, որեւէ մեկին մենք թույլ չենք տա ոտնահարել մեր արժանապատվությունը իրենց չնչին դիվիդենտների պատճառով: Ես նորից կոչ եմ անում` պահենք այս կանոնը: Պետությունը, Կառավարությունը կանգնած է մեր բնակչության թիկունքին եւ համոզված եղեք, որ մենք հավուր պատշաճի ի վիճակի ենք լուծել մեր առջեւ կանգնած խնդիրները»,-ասաց մարզպետը:
Չոբանյանը նաեւ հավելեց, որ եթե կլինեն անձինք, որոնք շատ մեծ ցանկություն օգնելու, կարող են մասնակցել իրենց հայտարարած հարթակներին:
Մարզպետը հավաստիացրեց, որ սահմանամերձ համայնքերում կյանքը բնականոն հունի մեջ է մտել. «Այսօր մենք մասնակցել ենք պսակադրության արարողության Մովսեսի եկեղեցում, որը շատ գեղեցիկ է: Կյանքը վերադարձել է, մարդիկ վերադարձել են իրենց կյանքին»:

If you have any social issue, or any other problem, call the hotline of the regional governor’s office of Tavush Province. This is what Governor of Tavush Province Hayk Chobanyan told reporters in Ijevan, addressing the residents of Tavush Province.
“The people in Tavush Province have dignity, and we won’t let anyone violate our dignity for small dividends. I call on everyone to follow this rule. The state and government support our population, and be rest assured that we are capable of solving the issues facing us,” the governor said.
Chobanyan added that if there are people who have a great desire to help, they can join the declared platforms.
The governor assured that life is back on track in the borderline villages. “Today we attended a wedding ceremony at the church in Movses village, and it was very beautiful. Life is back on track, and people’s lives are back to normal,” he said.