Երբ հակադրության մեջ է դրվում արդարության վերականգնման սխեման եւ ազատությունները կամ ներդրումների գրավչությունը, դա արդեն լավ չի: Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերի 4-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
«Այս տարվա առաջին եռամսյակում ՀՀ պատմության մեջ բացառիկ բան է տեղի ունեցել. ներդրումները մինուս 18 մլրդ դրամ են կազմել, մինչդեռ անգամ 2009-ի ճգնժամի ժամանակ այստեղ մինուս չի եղել: Այդ ներդրումների արտահոսքը ցույց է տալիս, որ որեւէ տնտեսական հեղափոխության մասին խոսք չի կարող լինել»,-ասաց նա:

Когда противопоставляются схема восстановления справедливости и свободы или инвестиционная привлекательность, это уже не хорошо. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте Армении 4 сентября депутат от партии «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
«В первом квартале этого года в истории Армении произошло нечто исключительное: инвестиции составили минус 18 млрд. драмов, в то время как даже во время кризиса 2009 года минуса по этой части не было. Отток этих инвестиций показывает, что об экономической революции не может быть и речи», - заявил Мелкумян.