Երբ հակադրության մեջ է դրվում արդարության վերականգնման սխեման եւ ազատությունները կամ ներդրումների գրավչությունը, դա արդեն լավ չի: Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերի 4-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
«Այս տարվա առաջին եռամսյակում ՀՀ պատմության մեջ բացառիկ բան է տեղի ունեցել. ներդրումները մինուս 18 մլրդ դրամ են կազմել, մինչդեռ անգամ 2009-ի ճգնժամի ժամանակ այստեղ մինուս չի եղել: Այդ ներդրումների արտահոսքը ցույց է տալիս, որ որեւէ տնտեսական հեղափոխության մասին խոսք չի կարող լինել»,-ասաց նա:

YEREVAN. – When the scheme of restoration of justice and the freedoms or appeal of investment are opposed, it is no good. Mikayel Melkumyan, a member of the opposition Prosperous Armenia faction in parliament and an economist by profession, stated this in a talk with journalists in the National Assembly Friday.
"Something extraordinary in the history of the Republic of Armenia happened in the first quarter of this year: Investments amounted to minus 18 billion drams, whereas there was no minus here even during the 2009 crisis. The outflow of these investments shows that there can be no word about any economic revolution," Melkumyan said.