Մովսես համայնքի Սբ. Աստվածածին եկեղեցու բակում տեղի բնակիչների հետ զրույցի ժամանակ խոսեցինք գյուղում ընթացող ճանապարհաշինարարական աշխատանքների մասին: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«300 տարվա պատմություն ունեցող գյուղն առաջին անգամ է, որ ունի ասֆալտապատ ճանապարհ: Եվ սա միայն հարկեր վճարող, պատասխանատու քաղաքացիների շնորհիվ է:
Մովսեսում քաղաքացիների հետ զրույցում ասել եմ՝ մեր նպատակն է՝ Երևանի Աբովյան փողոցից ու Հանրապետության Հրապարակից մինչեւ Մովսես ունենալ նույն որակի ճանապարհներ»,-ասաց նա:

During a conversation with the locals at the yard of the St. Astvatsatsin Church of Movses community, we talked about the road construction works going on in the village. Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan on Monday wrote about this on his Facebook page.
"This is the first time that a village with a history of 300 years has an asphalt road; and this is thanks only to the tax-paying, responsible citizens.
During the conversation with the citizens in Movses, I said that our goal is to have roads of the same quality, from Abovyan Street and Republic Square in [downtown] Yerevan to Movses," Pashinyan added.