Բրյուսելում Եվրամիության շենքի դիմաց հավաք կազմակերպած հարյուրավոր հայերի ցույցը Ոստիկանությունը ջրցան մեքենայով փորձում է ցրել։
Հավաքի միջոցով հայերը կոչ են անում Արցախում տեղի ունեցող հակամարտության աջակցել Հայաստանին։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի զինուժը լայնածավալ հարձակում է սկսել Արցախի Հանրապետության վրա։
Հակառակորդը թիրախավորում է նաեւ խաղաղ բնակչությանը, ռմբակոծում քաղաքները, այդ թվում՝ Ստեփանակերտը, Շուշին։
Հոկտեմբերի 7-ի դրությամբ Արցախի զինուժը խոցել է հակառակորդի՝ 16 ուղղաթիռ, 17 ինքնաթիռ, 126 անօդաչու թռչող սարք, 379 միավոր զրահատեխնիկա, հիմնականում տանկեր, 82 ավտոտրանսպորտ, 10 զրահափոխադրիչ, մեկ «ՏՕՍ-1Ա» ծանր հրանետային համակարգ, 4 «Սմերչ» եւ 1 «Ուրագան» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ կայանքներ:

Police are using water cannons to try to disperse the protest that hundreds of Armenians have organized in front of the building of the European Union in Brussels to call on support to Armenia in the conflict in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
On September 27, the Armed Forces of Azerbaijan launched a large-scale offensive against Artsakh (Nagorno-Karabakh).
The adversary is also targeting peaceful civilians and bombarding cities, including Stepanakert and Shushi.
As of October 7, the Defense Army of Artsakh has struck 16 helicopters, 17 planes, 126 UAVs, 379 armored vehicles, mainly tanks, 82 cars, 10 armored personnel carriers, one TOS-1A heavy artillery system, 4 Smerch multiple rocket launchers and 1 Uragan multiple rocket launcher of Azerbaijan.
Azerbaijan has suffered more than 3,154 casualties and more than 5,270 wounded servicemen, and the Armenian side has 331 casualties.