Շատ էական հարց է մեզ համար՝ զսպելու Թուրքիայի այն ագրեսիվ եւ ապակայունացնող քաղաքականությունը, որն արտահայտվել է նաեւ մեր տարածաշրջնում եւ արտահայտվել է անմիջապես մեր դեմ: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 5-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք միջազգային հանրության մեջ կա գիտակցումը, որ պետք է Թուրքիայի դեմ գործողություններ արվեն, քանի որ նա է վիժեցնում գործընթացը:
«Այդ առումով մենք շարունակելու ենք աշխատել շահագրգիռ մեր բոլոր գործընկերների հետ, որոնց անհանգստացնում է այս իրողությունը, որը խիստ ապակայունացնող է եւ անմիջապես զգացվում է մեր տարածշրջանում եւ արտահայտվում է մեր հանդեպ ագրեսիայով»,-ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է ահաբեկիչների ներգրավմանը Արցախի դեմ ագրեսիայում, Զոհրաբ Մնացականյանն ասաց. «Այդ թեման առավել սուր է եւ իրողություն դարձավ մեր տարածաշրջանում: Այդ առումով նույնպես պայքարելով դաշտում այդ երեւույթի դեմ, մենք շարունակելու ենք աշխատել նաեւ միջազգային համագործակցության միջոցով: Դա արդեն տեղի է ունենում»:

YEREVAN. – It is a very important issue for us to curb Turkey’s aggressive and destabilizing policy, which has expressed also in our region and has expressed directly against us. Minister of Foreign Affairs Zohrab Mnatsakanyan stated this in a talk with journalists in the National Assembly of Armenia Thursday, when asked whether the international community is aware that actions should be taken against Turkey, as it is the one aborting the process.
"In this regard, we will continue to work with all our interested partners who are concerned about this reality which is highly destabilizing and is immediately felt in our region and is expressed by the aggression towards us," he said.
As for the terrorists’ engagement in the ongoing military aggression against Artsakh (Nagorno-Karabakh), Zohrab Mnatsakanyan said: "This topic is more acute and has become a reality in our region. In that sense, also fighting against this phenomenon in the field, we will continue to work through international cooperation, too; it is already happening."