Երեւանում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակի մոտ բողոքի ակցիա են իրականացնում ՀՅԴ երիտասարդները:
Բարձրախոսով ակցիայի մասնկիցներից մեկն ասաց. «ՔՊ-ի անդամներ, կոչ ենք անում ձեզ, ժամանակն է, որ անեք ձեր քայլը: Դուրս գաք ու միանաք պայքարող ժողովրդին: Կամ կանգնում ենք պետականության կողքին, կամ դավաճան Նիկոլ Փաշինյանի կողքին: Այլեւս փաստ է, որ Նիկոլ Փաշինյանն այդ խայտառակ փաստաթղթով դավաճանեց ամբողջ ժողովրդին: Դուք դեռ ժամանակ ունեք, որ ձեր վրայից հանեք դավաճանական խարանը»:
Հավաքվածները սկսեցին վանկարկել «Նիկոլ դավաճան»: Նարնց ձեռքին կային պաստառներ՝ «Որն է ձեր հայրենիքը», «Ամոթ», «ՔՊ = քաղաքական պարտություն»:
Նրանցից մի աղջիկ ՔՊ-ի շենքի դիմաց մայթին ներկով գրել էր. «Դուք ծառայում եք Ադրբեջանին»: Ոստիկանները եկան, վերցրեցին ներկը եւ բերման ենթարկեցին երիտասարդ աղջկան եւ եւս մեկ երիտասարդի:
Ոստիկաններից մեկը դիմելով հավաքվածներին, ասաց, որ հավաքները արգելվում են. «Ձեզ ողջամիտ ժամանակ է տրվում հավաքի վայրը լքել, այլապես ստիպված կլինենք բերման ենթարկել»:

Young members of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun political party are holding a protest near the headquarters of Civil Contract Party in Yerevan.
One of the demonstrators said the following with a loudspeaker: “Members of Civil Party, we are calling on you to take a step, it’s time for you to come out and join the people who are leading a struggle. You either support statehood or traitor Nikol Pashinyan. It is a fact that Nikol Pashinyan betrayed the whole nation with the humiliating document.”
The gathered started chanting ‘Traitor Nikol’. One of the female protesters had written the following on the sidewalk with tint: “You serve Azerbaijan”. Police officers came, took the tint and apprehended the young girl and a young man.
One of the police officers addressed the gathered and told them that assemblies are prohibited. The youth left their posters in front of the political party’s headquarters and left, considering the protest over.