Երեւանի ավագանին այսօր՝ դեկտեմբերի 22-ին իր հերթական նիստն է գումարել: Քանի որ քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ուշանում էր, նիստը սկսվեց առանց իր ներկայության, այն վարում է քաղաքապետի առաջին տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը:
Վերջինս նիստի սկզբում հայտարարեց, որ ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամներ Հայկ Ցիրունյանը եւ Մեսրոպ Պապիկյանը դիմումներ են ներկայացրել ավագանու անդամի լիազորությունները դադարեցնելու մասին: Մինչ այդ նմանատիպ դիմում էր ներկայացրել նաեւ Արսեն Կարապետյանը:
ԿԸՀ համապատասխան արձանագրությունների համաձայն, Երեւանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության մանդատները տրվել են Սերգեյ Գյոզալյանին, Վահե Օհանջանյանին, եւ Կարինե Փանոսյանին:
Կարինե Փանոսյանը եւս դիմում է ներկայացրել ավագանու անդամի լիազորությունները դադարեցնելու մասին: Նրա մանդատը տրվել է Գեւորգ Աճեմյանին:
«Իմ քայլը» խմբակցության անդամներ Էռնես Ավանեսովը եւ Սերգեյ Գյոզալյանը դիմումներ են ներկայացրել խմբակցության կազմից դուրս գալու մասին, սակայն նրանք շարունակում են ավագանու անդամի իրենց լիազորությունները:
Իր հերթին ԲՀԿ խմբակցությունը գրությամբ հրաժարվել է ավագանու քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնից: Այդ պաշտոնը զբաղեցնում էր Մարկոս Հարությունյանը:

YEREVAN. – The Yerevan Council of Elders convened its regular session Tuesday.
As Mayor Hayk Marutyan was late, the session started without him, and it is chaired by First Deputy Mayor Hrachya Sargsyan.
At the beginning of the session, Sargsyan announced that Hayk Tsirunyan and Mesrop Papikyan, members of the Council’s majority My Step faction, had submitted petitions to terminate their powers as members of the Council of Elders. Before that, Arsen Karapetyan also had submitted a similar request.
According to the relevant protocols of the Central Electoral Commission of Armenia, the aforesaid mandates of the My Step faction of the Yerevan city council were given to Sergey Gyozalyan, Vahe Ohanjanyan, and Karine Panosyan.
But Panosyan also submitted a petition to terminate her powers as a member of the Council of Elders, and her respective mandate was given to Gevorg Achemyan.
In addition, Ernes Avanesov and Sergey Gyozalyan, members of the My Step faction, have submitted requests to leave the faction, but they will continue to be members of the Yerevan municipal council.
In its turn, the opposition Prosperous Armenia Party faction resigned—in writing—from the post of Deputy Chairman—held by Markos Harutyunyan—of the Standing Committee on Urban Development and Land Use Affairs of the Yerevan Council of Elders.