Ես մինչեւ հիմա Ադրբեջանի հետ սահմանների դեմարկացիայի վերաբերյալ ոչ մի փաստաթուղթ չեմ տեսել: Այս մասին դեկտեմբերի 25-ին Ազգային ժողովում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության կազմակերպած աշխատանքային քննարկման ժամանակ ասաց Կապան խոշորացված համայնքի ղեկավար Գեւորգ Փարսյանը:
Նրա խոսքով՝ արդեն երեք ամիս է Սյունիքի մարզի համայնքների ղեկավարները Հայաստանի կառավարության հետ ոչ մի շփում չունեն՝ բացառությամբ Պաշտպանության նախարարության եւ Ազգային անվտանգության ծառայության:
«Մենք չգիտենք, թե ինչ հիմքով է կատարվում դեմարկացիան: Ես չեմ տեսեել ո՛չ փաստաթուղթ, ո՛չ ինչ-որ հիմք: Անկեղծ ասած, ես չգիտեմ, թե Կառավարությունից բացի, ով կարող է մեզ դեմարկացիայի վերաբերյալ փաստաթուղթ ցույց տալ»,- ասաց Փարսյանը
Նա նշեց, որ Ադրբեջանի սահմանի հետ դեմարկացիայի գործընթացը հարուցում է տեղի բնակիչների ծայրահեղ դժգոհությունը, որոնք իրենց անվտանգության մտավախություններ ունեն:

Я до сих пор не видел ни одного документа о демаркации границ с Азербайджаном. Об этом в Национальном Собрании в ходе рабочего обсуждения, организованного парламентской фракцией партии «Процветающая Армения», представляя сложившуюся в регионе ситуацию, заявил 25 декабря глава укрупненной общины Капан Сюникской области Армении Геворг Парсян.
По его словам, уже три месяца главы общин Сюникской области не имеют каких-либо контактов с правительством Армении, за исключением Минобороны и Службы национальной безопасности.
«По какому основанию проводится демаркация, мы не знаем. Я не видел ни документа, ни каких-то оснований. Я, честно говоря, не знаю, кто, кроме Правительства, может показать нам документ о демаркации», - сказал Парсян.
Он отметил, что процесс демаркации границы с Азербайджаном вызывает крайнее недовольство местных жителей, которые опасаются за свою безопасность.