Ես մինչեւ հիմա Ադրբեջանի հետ սահմանների դեմարկացիայի վերաբերյալ ոչ մի փաստաթուղթ չեմ տեսել: Այս մասին դեկտեմբերի 25-ին Ազգային ժողովում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության կազմակերպած աշխատանքային քննարկման ժամանակ ասաց Կապան խոշորացված համայնքի ղեկավար Գեւորգ Փարսյանը:
Նրա խոսքով՝ արդեն երեք ամիս է Սյունիքի մարզի համայնքների ղեկավարները Հայաստանի կառավարության հետ ոչ մի շփում չունեն՝ բացառությամբ Պաշտպանության նախարարության եւ Ազգային անվտանգության ծառայության:
«Մենք չգիտենք, թե ինչ հիմքով է կատարվում դեմարկացիան: Ես չեմ տեսեել ո՛չ փաստաթուղթ, ո՛չ ինչ-որ հիմք: Անկեղծ ասած, ես չգիտեմ, թե Կառավարությունից բացի, ով կարող է մեզ դեմարկացիայի վերաբերյալ փաստաթուղթ ցույց տալ»,- ասաց Փարսյանը
Նա նշեց, որ Ադրբեջանի սահմանի հետ դեմարկացիայի գործընթացը հարուցում է տեղի բնակիչների ծայրահեղ դժգոհությունը, որոնք իրենց անվտանգության մտավախություններ ունեն:

I still haven’t seen any document on demarcation of the borders with Azerbaijan. This is what head of the enlarged Kapan community Gevorg Parsyan said during today’s working discussion hosted by the Prosperous Armenia faction of the National Assembly of Armenia.
According to him, the heads of communities of Syunik Province haven’t had any contact with the Government of Armenia for the past three months, except for the Ministry of Defense and the National Security Service.
“We don’t know on what basis the borders are being demarcated. Frankly, I believe only the government can show us a document on demarcation,” Parsyan said, adding that the process of demarcation with the border of Azerbaijan is causing the locals’ discontent since they are concerned about their security.