«Իմ քայլը» խմբակցության հանդիպումը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հերթական հանդիպումներից էր, որը սովորաբար ամսական անցկացնում ենք՝ ըստ նպատակահարմարության։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 14-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը։
Նա նշեց, որ Փաշինյանի հետ հանդիպումը նվիրված էր հունվարի 11-ի մոսկովյան այցին, ինչպես նաեւ քաղաքական թիմի առաջիկա անելիքներին. «Մոսկովյան այցի հետ կապված հիմնականում այն է, ինչ պաշտոնապես շրջանառվել է։ Առաջիկա անելիքների հետ կապված այն հատվածով, որով արդեն կլինի հրապարակային, դա իհարկե նաեւ կներկայացնենք»։
Հարցին՝ արդյոք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մասին քննարկում եղե՞լ է, Մակունցն ասաց. «Մենք այդ առումով այս պահին քննարկում չենք կարող ունենալ, որովհետեւ նախ պետք է հասկանալ խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական ընդդիմության դիրքավորումը, այնուհետեւ մեր որոշումը կկայացնենք ու կհրապարակենք»։

The meeting of the My Step faction of the National Assembly of Armenia with Prime Minister Nikol Pashinyan was one of the regular meetings that we usually hold every month whenever it is appropriate. This is what leader of the My Step faction Lilit Makunts told reporters in parliament today.
Makunts said the meeting with Pashinyan was devoted to the visit to Moscow on January 11 and the political team’s future actions. “In regard to the visit to Moscow, we mainly discussed the news that has been officially disseminated,” she said.
Asked if the faction and the Prime Minister had discussed the holding of snap parliamentary elections, Makunts said the following: “We can’t discuss this now because we must first understand the positioning of the parliamentary and extra-parliamentary opposition parties and then make a decision and announce it.”