Լուսացնում եմ Կապան-Երևան ճանապարհին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մեղրիի քաղաքապետ Մխիթար Զաքարյանի փաստաբան Գայանե Պապոյանը։
«Մ. Զաքարյանի տանն ասացին գնում ենք Մեղրիի ոստիկանության բաժին, հասանք այնտեղ, դրսում հայտարարեցին, որ գնում ենք Կապանի բաժին, իսկ Կապանի ճանապարհին պարզվեց գնում ենք Երևան, ընդ որում՝ Երևան բերելու տեղեկությունը սեփական միջոցներով ենք հայթայթել։
Հ.Գ. Հիշեցնեմ, որ պաշտպանյալիս «հրավիրել են» ոստ. բաժին, բայց վերջինս պարտադիր ոստիկանական մեքենայով պետք է գնա ոստիկանություն՝ ըստ ապօրինի հրահանգի։
Հ.Գ. Հավանաբար ինքնակամ ներկայանալու արդյունքում ենթադրյալ սպասվելիք «շոու» օպերացիայի տապալման հետևանքով մարդամեկը հոգևարքի մեջ է՝ ամեն գնով ուզում է փաստացի բերման ենթարկի»,-գրել է փաստաբանը։
Հիշեցնենք, որ Մեղրի համայնքի ղեկավար Մխիթար Զաքարյանի փաստաբան Գայանե Պապոյանը ուղիղ հեռարձակմամբ հայտնել էր, որ Զաքարյանի հետ ինքնակամ ներկայացել են ոստիկանություն և գտնվում են Սյունիքի մարզային վարչության Մեղրիի բաժնում այն բանից հետո, երբ տեղեկացել են մամուլում տարածված հրապարակման մասին, թե իրավապահները փնտրում են Զաքարյանին:
Ոստիկանությունում իրենց ասել են, որ Մխիթար Զաքարյանի հետ կապված՝ որևէ գործողություն չի կատարվում: Ավելի ուշ Պապոյանը ևս մեկ ուղիղ հեռարձակմամբ նշեց, որ արդեն վերադառնում են Զաքարյանի բնակության վայր:
«Մեզ հավաստիացրին, որ, նորից եմ կրկնում, Մխիթար Զաքարյանի հետ կապված այս պահին որևէ գործողություն չկա կատարելու, մենք Մխիթար Զաքարյանի հետ այս պահին ուղևորվում ենք իր բնակության վայր, և հուսով ենք, որ գործողություն լինելուն պես մեզ կտեղեկացնեն սահմանված կարգով»,- ասել է փաստաբանը:

Встречаю рассвет на дороге Капан-Ереван. Об этом на своей странице в Facebook написала адвокат мэра Мегри Мхитара Закаряна Гаяне Папоян.
«В доме М.Закаряна нам сказали, что едем в отдел полиции Мегри, добрались туда, на улице заявили, что едем в Капанское отделение, а по дороге в Капан выяснилось, что едем в Ереван, причем информацию о доставке в Ереван мы добывали собственными силами.
P.S. Напомню, что моего подзащитного «пригласили» в отдел полиции, однако отправиться туда он должен обязательно на полицейской машине, согласно незаконному приказу.
P.S. Вероятно, в результате провала предполагаемой операции «шоу» кое-кто находится в состоянии психоза, любой ценой хочет фактически подвергнуть приводу», - написала адвокат.
Напомним, что адвокат главы общины Мегри Мхитара Закаряна Гаяне Папоян в прямом эфире сообщила, что вместе с Закаряном добровольно явились в полицию и находятся в мегринском отделении областного управления Сюника после того, как узнали о распространенной в прессе публикации о том, что правоохранители ищут Закаряна.
В полиции им сказали, что никаких действий, связанных с Мхитаром Закаряном, не проводится. Позже Папоян сообщила, что они возвращаются домой.