Մրցապայքարի կանոնները սահմանված են օրենքով, որը, հույս ունեմ՝ որեւէ քաղաքական ուժ այդ շրջանակներից դուրս չի գա: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 5-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Հարցին, թե ինչպիսի՞ ապագա կարող է խոստանալ այն թիմը, որը կապիտուլյացիոն հայտարարությամբ հանձնել է Արցախը, Սյունիքի որոշ տարածքներ, Մակունցն արձագանքեց. «Ձեր որակումների հետ համաձայն չեմ: Ձեր որակումների լավագույն պատասխանը տրվել է 2018 թվականի ապրիլի 17-ին՝ արդյոք հնարավոր էր խուսափել պատերազմից եթե ոչ»,-ասաց նա:

The rules for campaigning are prescribed by law, and I hope all political parties follow those rules. This is what leader of the My Step faction of the National Assembly of Armenia Lilit Makunts told reporters today.
Asked what kind of a future can be promised by a team that transferred Artsakh and certain territories of the Syunik Province of Armenia through a capitulation statement, Makunts said the following: “I don’t agree with your views. The best answer to that was the answer to the question about the possibility of avoiding war that was given on April 17, 2018.”