Վստահ եմ, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կկարողանա երկիրը դուրս բերել այս ճգնաժամից։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 9–ին, Ազատության հրապարակում, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց նախկին ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը, որը Ազատության հրապարակում մասնակցում էր այսօր նախատեսված Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀՅԴ եւ «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունների համատեղ հանրահավաքին։
«Ես վստահում եմ Ռոբերտ Քոչարյանին ու հավատում եմ նրան։ Կարծում եմ՝ նա ունի փորձը, գիտելիքը։ Իր կառավարման տարիներին ես աշխատում էի ոստիկանությունում, ու Հայաստանը տնտեսական աճ ուներ։ Վստահ եմ, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կկարողանա երկիրը դուրս բերել այս ճգնաժամից»,– ընդգծեց նախկին ոստիկանապետը։
Նշենք, որ 2018թ. քաղաքական վերադասավորումներից հետո, Վալերի Օսիպյանին Նիկոլ Փաշինյանը նշանակել էր ոստիկանապետ։
«Յուրաքանչյուր անձ ինքն է գնահատական տալիս իրավիճակին եւ որոշումներ կայացնում։ Ներկայիս իրավիճակն այնպիսինն է, որ ինձ չի բավարարում, ես մտահոգված եմ մեր երկրի ապագայով, մեր երեխաներով, մեր ապագայով։ Վստահ եմ, որ Ռոբերտ Քոչարյանն այն անձնավորություն է, որ կարող է երկիրը դուրս բերել այս իրավիճակից»,– նշեց նա։
Հարցին, թե հնարավո՞ր է ինքը լինի Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած դաշինքի ցուցակում, Օսիպյանն ասաց, որ ինքը քաղաքականությամբ չի զբաղվում։

Уверен, что Роберт Кочарян сможет вывести страну из этого кризиса. Об этом заявил сегодня, 9 мая, в беседе с корреспондентом NEWS.am заявил бывший начальник полиции Валерий Осипян, принимавший участие в митинге альянса «Армения».
«Я доверяю Роберту Кочаряну и верю в него. Думаю, у него есть опыт, знания. Во время его правления я работал в полиции, и в Армении был экономический рост. Я уверен, что Роберт Кочарян сможет вывести страну из создавшегося кризиса», - подчеркнул бывший начальник полиции.
Отметим, что в 2018 году после политических перестановок Валерий Осипян был назначен Николом Пашиняном начальником полиции.
«Каждый человек оценивает ситуацию и принимает решения. Нынешняя ситуация меня не устраивает, меня беспокоит будущее нашей страны, наших детей, нашего будущего. Уверен, Роберт Кочарян - именно тот человек, который может вывести страну из этой ситуации», - сказал он. На вопрос, может ли он быть в списке блока, возглавляемого Робертом Кочаряном, Осипян ответил, что политикой не занимается.