Ռուսաստանի ներդրումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործում որոշիչ էր, կարծում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ռուսաստանի որոշիչ ներդրմամբ հակամարտությունը Լեռնային Ղարաբաղում դադարեցվեց»,- ասել է պետության ղեկավարը չորեքշաբթի Կրեմլի կայքում հրապարակված միջազգային անվտանգության հարցերով Մոսկվայի IX համաժողովի մասնակիցներին եւ հյուրերին ուղղված տեսաուղերձում:
Պուտինը նշել է, որ ռուս խաղաղապահները հուսալիորեն երաշխավորում են խաղաղությունն ու անվտանգությունը տարածաշրջանում, շատ բան են անում մարդասիրական իրավիճակի բարելավման, տարածքների ականազերծման եւ սոցիալական ենթակառուցվածքների վերականգնման համար:

Russia's contribution to the settlement of the Nagorno-Karabakh [(Artsakh)] conflict was decisive, Russian President Vladimir Putin believes, TASS reports.
"The conflict in Nagorno-Karabakh was stopped with a decisive contribution from Russia," the head of state said in a video message posted on the Kremlin's website Wednesday—and addressed to the IX Moscow Conference on International Security.
Putin noted that Russian peacekeepers reliably guarantee peace and security in the region, and are doing much to improve the humanitarian situation, demine the territories, and restore social infrastructure there.