ԱԱԾ–ի «Ալֆա» ջոկատը, առավոտյան ժամը 10։30–ի սահմանում, առանց համապատասխան որոշման, ներխուժել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»ՓԲԸ–ի վարչական շենք։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» դաշինքի անդամ, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանը։
«Պատերի ու դարպասների վրայով ներխուժել են շենք, ու սկսել ահաբեկել աշխատակիցներին։ Աշխատակիցներին քաշքշելով հարցաքննության են տարել, թե ինչ է հիմքը, որ նրանց հարցաքննության են տարել, անհասկանալի է։ Մեր իրավաբանն այնտեղ է, բայց նրան արգելում են շփվել աշխատակիցների հետ»,– ասաց Վահե Հակոբյանը՝ հավելելով, որ լուրջ գործերը թողած, ԱԱԾ–ն փորձում է վախի մթնոլորտ ստեղծում։
«Սահմանում այսօր զոհ ունենք, Ադրբեջանում մեր հայրենակիցներին են դատում լրտեսության, ահաբեկչության եւ այլ հոդվածներով, բայց այսօր ԱԱԾ–ն զբաղված է կոմբինատի աշխատանքը խափանելով։ Մեր բացատրությունն այն է, որ իրենք ուզում են վախի մթնոլորտ ստեղծել։ Երեկ կոմբինատի կողմից հայտարարվեց՝ 70–ից ավել հանքանյութով վագոններն են կանգնած, եթե այսպես գնա, մենք էլ պղնձի խտանյութը պահեստավորելու տեղ չենք ունենալու»,– հավելեց Վահե Հակոբյանը։

Отряд спецназа Службы национальной безопасности Армении «Альфа» утром без соответствующего решения ворвался в административное здание ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат».
В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am представитель блока «Армения» Ваге Акопян заявил, что силовики ворвались в здание по стенам и воротам и начали запугивать сотрудников. «Сотрудников комбината потащили на допрос. На каком основании их повели на допрос, непонятно. Наш адвокат там, но ему запрещают общаться с сотрудниками», - отметил он.
Акопян напомнил, что сегодня на границе от выстрела врага погиб армянский военнослужащий, в Азербайджане судят армян, но сегодня СНБ Армении, оставив все свои дела, занимается срывом работы комбината. «Они хотят создать атмосферу страха. Вчера из комбината заявили, что простаивают более 70 вагонов с концентратом, и если так пойдет и дальше, то хранить медный концентрат будет негде», - добавил он.