ԱԱԾ աշխատակիցներն այսօր՝ հուլիսի 14-ին, բերման են ենթարկել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի անվտանգության դեպարտամենտի ղեկավար Արամ Գասպարյանին:
Վերջինս բերման ենթարկելու ժամանակ լրագրողներին ասաց, որ չգիտի, թե ինչու են իրեն բերման ենթարկում. «Դե ինչ ասեմ, ինձ համար ԱԱԾ-ի առաջվա կոլեգաներս են, երեւի կարոտել են, տանում են»:
Նրա հետ միասին բերման ենթարկեցին նաեւ կոմբինատի մեկ այլ աշխատակցի, որը նշեց, որ ինքը նաեւ Կապան համայնքի ավագանու անդամ է եւ ինքն էլ չգիտի, թե ինչու են տանում:
Այս առնչությամբ «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության մամուլի պատասխանատու Վազգեն Սաղաթելյանը Facebook-ի իր էջում տեղադրել է Արամ Գասպարյանի լուսանկարն ու գրել. «ԱԱԾ փոխգնդապետ Արամ Գասպարյանն ա՝ Ալֆայի Չիկոն։ Արցախյան առաջին պատերազմի մասնակից, ով անցավ ողջ պատերազմը՝ ստանալով հրազենային վիրավորում պարանոցի հատվածում, և միայն հրաշքով ողջ մնաց։ Չնայած առողջական խնդիրներին, մի քանի լուրջ վիրահատությունների՝ թե Ապրիլյան ու թե վերջին պատերազմի առաջին օրերից եղել է Արցախում։ 20 տարի ծառայել է Ազգային անվտանգության ծառայությունում, կանգնած է եղել հայկական «Ալֆա» ջոկատի կերտման ակունքներում։ Պարգևատրվել է
«Մարտական ծառայության» մեդալով, ՀՀ ԱԱԾ և ոստիկանության բազմաթիվ պատվոգրերով, ԱԱԾ հոբելյանական մեդալով: Թոշակի անցնելուց հետո աշխատում է ԶՊՄԿ-ում՝ որպես անվտնագության դեպարտամենտի ղեկավար։ Այսօր «Ալֆան» նրան բերման է ենթարկում՝ առանց որևէ պատճառի կամ բացատրության՝ փաստացի կատարելով քաղաքական պատվեր։ Լրագրողը հարցնում է՝ ինչի՞ համար են Ձեզ տանում, ժպտալով ասում ա եսիմ, երևի կարոտել են նախկին կոլեագներս:
Հ.Գ. երկերոդ նկարը արցած է վիրավորումից կարճ ժամանակ անց։
Տեսանյութը՝ մեկնաբանություններում»:
Ացելի վաղ NEWS.am-ի հետ զրույցում «Հայաստան» դաշինքի անդամ, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանը նշել էր, որ առավոտից «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ–ի վարչական շենք ներխուժած Ազգային անվտանգության ծառայության «Ալֆա» ջոկատը խուզարկություններ է իրականացնում աշխատասենյակներում, նաեւ առգրավում են համակարգիչներ։

Сотрудники Службы национальной безопасности Армении 14 июля подвергли приводу начальника службы безопасности Зангезурского медно-молибденового комбината Арама Гаспаряна.
В момент привода Гаспарян сказал журналистам, что не знает, по какой причине его задерживают.
«Ну что мне сказать? Это мои бывшие коллеги из СНБ. Наверное, соскучились и решили забрать», - заявил начальника службы безопасности Зангезурского медно-молибденового комбината.
Вместе с ним был подвергнут приводу еще один работник фабрики, который в частности сообщил, что он является членом Совета старейшин мэрии Капана, и что он также не знает, по какой причине его уводят.
В свою очередь, пресс-секретарь партии «Возрождающаяся Армения» Вазген Сагателян опубликовал фотографию Арама Гаспаряна на своей странице в Facebook и оставил запись под ней.
«Это участник первой Карабахской войны, прошедший всю войну, получивший огнестрельное ранение в шею, и который чудом остался жив. Несмотря на проблемы со здоровьем, несколько серьезных операций, он находился в Карабахе и с первых дней апрельской эскалации, и с первых дней недавней войны. Он прослужил в СНБ 20 лет, стоял у истоков формирования армянского отряда «Альфа», был награжден медалью «Боевая служба», получил множество почетных грамот от полиции и СНБ республики, был награжден юбилейной медалью СНБ. После выхода на пенсию работал начальником службы безопасности Зангезурского медно-молибденового комбината. Сегодня «Альфа» его подвергла приводу без каких-либо на то причин и объяснений, фактически выполняя политический заказ», - подчеркнул Сагателян.