Օգոստոսի 16-ի և 17-ի  երեկոյան ոստիկանության Կապանի և Գորիսի բաժինների ծառայողները, համագործակցելով Սյունիքի մարզային վարչության և Սյունիքի մարզը սպասարկող ճանապարհային ոստիկանների հետ, ուժեղացված ծառայություն իրականացրին Կապանի և Գորիսի բաժինների սպասարկման տարածքում։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են Ոստիկանությունից:
Ուժեղացված ծառայության ընթացքում ստուգվեցին տրանսպորտային միջոցներ, տարբեր կասկածանքներով բերման ենթարկվեցին մի խումբ անձինք, կատարվեցին խուզարկություններ ու զննություններ, որոնց ընթացքում հայտնաբերվեցին ապօրինի պահվող զենք-զինամթերք, մահակներ և այլն։ Հայտնաբերվել են նաև ՃԵԿ մի քանի տասնյակ խախտում, որոնց փաստերով կազմվել են արձանագրություններ։

On the evenings of August 16 and 17, police officers in Kapan and Goris, in cooperation with the Regional Police Department of Syunik Province of Armenia and road police officers serving in Syunik Province, enhanced service in Kapan and Goris, as reported by the Police of Armenia.
During the enhanced service, police officers checked vehicles, apprehended a few people on various suspicions, conducted searches and inspections during which they detected illegally kept weapons and ammunition, bludgeons and more. They also detected several dozens of traffic violations and drew up records on them.