Երեք տարվա ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը կարողացել է մսխել այն ամենը, ինչը նրան թողել էին նախկին նախագահները՝ մեր հայրենիքի արցախյան հատվածի 12 հազար 500 քառակուսի կիլոմետր տարածք, լավ բանակցային ժառանգություն, անվտանգ երկիր, մարտունակ բանակ: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 4-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Նա ընդգծեց, որ ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնից իր հրաժարականի տեքստը պետք է բոլորի համար ահազանգ լիներ, ոչ թե փորձեին կեղծ օրակարգերով, կեղծ լուրերով անհեթեթ պնդումներով վարկաբեկել իր անձը։
Հարցին՝ մասնակցելո՞ւ է նոյեմբերի 8-ին «Հայաստան» դաշինքի հրավիրած հանրահավաքին, Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի մաս կազմող կուսակցությունները հայտարարել են՝ մասնակցելու են հանրահավաքին, լինելու են որպես հանրահավաքի սովորական մասնակիցներ։
«Կազմակերպիչները մեր գործընկերներն են, և այդ օրակարգը մենք պաշտպանում ենք, ելույթներ չենք ունենալու»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է «Հանրապետական» կուսակցության առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությանը, Արթուր Վանեցյանն ասաց, թե տեղյակ չէ այդ մասին։

In the course of three years, Nikol Pashinyan managed to put to waste all that the former presidents had left, including 12,500 square kilometers of Artsakh (a sector of our homeland), a legacy of good negotiations, security in the country and a combat-ready army. This is what leader of the opposition “With Honor” faction of the National Assembly of Armenia, leader of Homeland Party Artur Vanetsyan told reporters in parliament today.
Vanetsyan emphasized that the text of his resignation from the post of Director of the National Security Service should have been an alarm for everyone, and people shouldn’t have tried to discredit him with fake agendas, fake news and nonsensical claims.
Asked if he will participate in the rally convened by the opposition “Armenia” Alliance on November 8, Vanetsyan said the political parties constituting the “With Honor” Alliance have declared that they will participate in the rally as typical participants.
“The organizers are our colleagues, and we support their agenda. We won’t give speeches,” he said. As far as the participation of leader of the Republican Party of Armenia Serzh Sargsyan is concerned, Vanetsyan said he wasn’t aware of that.