Երեք տարվա ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը կարողացել է մսխել այն ամենը, ինչը նրան թողել էին նախկին նախագահները՝ մեր հայրենիքի արցախյան հատվածի 12 հազար 500 քառակուսի կիլոմետր տարածք, լավ բանակցային ժառանգություն, անվտանգ երկիր, մարտունակ բանակ: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 4-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Նա ընդգծեց, որ ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնից իր հրաժարականի տեքստը պետք է բոլորի համար ահազանգ լիներ, ոչ թե փորձեին կեղծ օրակարգերով, կեղծ լուրերով անհեթեթ պնդումներով վարկաբեկել իր անձը։
Հարցին՝ մասնակցելո՞ւ է նոյեմբերի 8-ին «Հայաստան» դաշինքի հրավիրած հանրահավաքին, Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի մաս կազմող կուսակցությունները հայտարարել են՝ մասնակցելու են հանրահավաքին, լինելու են որպես հանրահավաքի սովորական մասնակիցներ։
«Կազմակերպիչները մեր գործընկերներն են, և այդ օրակարգը մենք պաշտպանում ենք, ելույթներ չենք ունենալու»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է «Հանրապետական» կուսակցության առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությանը, Արթուր Վանեցյանն ասաց, թե տեղյակ չէ այդ մասին։

Партии, входящие в блок «Честь имею», заявили, что примут участие в митинге, созванном блоком «Армения» 8 ноября. Об этом в беседе с журналистами 4 ноября заявил глава фракции блока «Честь имею» Артур Ванецян.
По его словам, члены этих партий будут рядовыми участниками митинга. «Организаторы – наши партнеры, мы поддерживаем эту повестку. Выступлений у нас не будет. Что касается участия третьего президента Армении Сержа Саргсяна, то об этом мне ничего не известно», - отметил он.
Ванецян добавил, что за три года премьер-министр Армении Никол Пашинян распылил все, что ему оставили предыдущие президенты: территорию Карабаха в 12500 квадратных километров, хорошее переговорное наследие, безопасную страну, боеспособную армию.
«Текст моей отставки с поста директора Службы национальной безопасности должен был стать сигналом для всех, а не попыткой дискредитировать мою личность ложными заявлениями», - подчеркнул глава фракции.