Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփին՝ մեր երկրում վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Նախագահի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Արմեն Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողին՝ առաքելության ընթացքում արդյունավետ աշխատանքի, Հայաստանի և ՄԱԿ-ի կառույցների միջև համագործակցության զարգացման և տարբեր ոլորտներում ծրագրերի համար: Նախագահը հաջողություն է մաղթել Շոմբի Շարփին հետագա գործունեության մեջ և հույս հայտնել, որ նա կպահպանի կապերը Հայաստանի հետ:
Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողը նշել է, ց Արդյունավետ համարելով ծրագրերը տարբեր ոլորտներում՝ նա նշել է, որ մի շարք դեպքերում հայաստանյան փորձը հնարավոր է նաև որպես օրինակ ներկայացնել այլ երկրներում: Շոմբի Շարփը վստահություն է հայտնել, որ 2021-2025 թթ. ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման գործընկերության շրջանակում Հայաստանի հետ ռազմավարական համագործակցությունը արդյունավետ շարունակություն կունենա:

As reported the Staff of the President of Armenia, President Sarkissian expressed gratitude to the UN Resident Coordinator for the development of cooperation between Armenia and UN agencies and the programs carried out in different sectors, wished him success and voiced hope that he would maintain ties with Armenia.
The UN Resident Coordinator considered the programs effective, adding that, in many cases, the practice in Armenia may be presented as an example in other countries. Sharp also expressed confidence that the strategic cooperation with Armenia within the scope of the United Nations Sustainable Development Cooperation Framework 2021-2025 will continue effectively.