Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփին՝ մեր երկրում վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Նախագահի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Արմեն Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողին՝ առաքելության ընթացքում արդյունավետ աշխատանքի, Հայաստանի և ՄԱԿ-ի կառույցների միջև համագործակցության զարգացման և տարբեր ոլորտներում ծրագրերի համար: Նախագահը հաջողություն է մաղթել Շոմբի Շարփին հետագա գործունեության մեջ և հույս հայտնել, որ նա կպահպանի կապերը Հայաստանի հետ:
Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողը նշել է, ց Արդյունավետ համարելով ծրագրերը տարբեր ոլորտներում՝ նա նշել է, որ մի շարք դեպքերում հայաստանյան փորձը հնարավոր է նաև որպես օրինակ ներկայացնել այլ երկրներում: Շոմբի Շարփը վստահություն է հայտնել, որ 2021-2025 թթ. ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման գործընկերության շրջանակում Հայաստանի հետ ռազմավարական համագործակցությունը արդյունավետ շարունակություն կունենա:

Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял постоянного координатора ООН в Армении Шомби Шарпа в связи с завершением его миссии в нашей стране.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе президента, Армен Саркисян поблагодарил постоянного координатора ООН в Армении за эффективную работу, развитие сотрудничества между структурами Армении и ООН и программы в различных сферах. Президент пожелал Шомби Шарпу успехов в дальнейшей деятельности и выразил надежду, что он сохранит связи с Арменией.
Постоянный координатор ООН в Армении отметил, что в ряде случаев опыт Армении можно представить и в качестве примера другим странам. Шомби Шарп выразил уверенность, что в рамках партнерства ООН по устойчивому развитию в 2021-2025 гг. стратегическое сотрудничество с Арменией будет иметь эффективное продолжение.