Ինչպես նոյեմբերի 9-ից սկսած, այնպես էլ հիմա այս օրակարգում փոփոխություն չկա. շատ կարեւոր է, որ եռակողմ աշխատանքային խմբի մակարդակում եւս մեկ անգամ հաստատվեց, որ միջանցքի տրամաբանությամբ որեւէ հարց չի քննարկվում: Այս մասին Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«Քննարկվող բոլոր հարցերը տեղավորվում են այն տրամաբանության մեջ, որ բացվող բոլոր ենթակառուցվածքները լինելու են տվյալ պետության սուվերեն վերահսկողության տակ, շատ կարեւոր է նաեւ, որ մենք Ադրբեջանի երկաթուղային ենթակառուցվածքներից օգտվելու հնարավորություն ենք ստանալու: Այս պահին աշխատանքային խմբում քննարկվում է Երեւան-Թբիլիսի-Բաքու, այնտեղից էլ՝ կա՛մ Ռուսաստան, կա՛մ այլ երկրներ բեռնափոխադրումներ իրականացնելու հարցը: Այս առումով մենք շարունակելու ենք կառուցողական կառուցողական մնալ ու աշխատել, որպեսզի նոյեմբերի 9-ի եւ հունվարի 11-ի հայտարարություններով նշված կետերն իրականություն դառնան, եւ տարածաշրջանն ապաշրջափակվի»,- նշել է Գրիգորյանը:

Как начиная с 9 ноября, так и сейчас в повестке нет изменений: очень важно, что на уровне трехсторонней рабочей группы еще раз утверждено, что не обсуждается какой-либо вопрос связанный с коридором. Об этом сказал Секретарь Совбеза Армении Армен Григорян в интервью Общественному телевидению.
«Обсуждаемые вопросы умещаются в той логике, что все открывающиеся коммуникации будут под суверенным контролем данного государства, очень важно, что мы получим возможность пользоваться железнодорожными инфраструктурами Азербайджана. В настоящее время рабочая группа обсуждает вопрос доставки грузов по маршруту Ереван- Тбилиси-Баку, а оттуда или в Россию, или в другие страны. В этом плане мы продолжим быть конструктивными и работать, чтобы пункты в отмеченные в заявлениях от 9 ноября и 11 января стали реальностью и регион вышел из блокады», - отметил Григорян.