Ինչպես նոյեմբերի 9-ից սկսած, այնպես էլ հիմա այս օրակարգում փոփոխություն չկա. շատ կարեւոր է, որ եռակողմ աշխատանքային խմբի մակարդակում եւս մեկ անգամ հաստատվեց, որ միջանցքի տրամաբանությամբ որեւէ հարց չի քննարկվում: Այս մասին Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«Քննարկվող բոլոր հարցերը տեղավորվում են այն տրամաբանության մեջ, որ բացվող բոլոր ենթակառուցվածքները լինելու են տվյալ պետության սուվերեն վերահսկողության տակ, շատ կարեւոր է նաեւ, որ մենք Ադրբեջանի երկաթուղային ենթակառուցվածքներից օգտվելու հնարավորություն ենք ստանալու: Այս պահին աշխատանքային խմբում քննարկվում է Երեւան-Թբիլիսի-Բաքու, այնտեղից էլ՝ կա՛մ Ռուսաստան, կա՛մ այլ երկրներ բեռնափոխադրումներ իրականացնելու հարցը: Այս առումով մենք շարունակելու ենք կառուցողական կառուցողական մնալ ու աշխատել, որպեսզի նոյեմբերի 9-ի եւ հունվարի 11-ի հայտարարություններով նշված կետերն իրականություն դառնան, եւ տարածաշրջանն ապաշրջափակվի»,- նշել է Գրիգորյանը:

There hasn’t been a change in this agenda since November 9, 2020, and what is very important is the fact that the trilateral task force reaffirmed that no issue is being considered within the logic of a corridor. This is what Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan declared in an interview with Armenian Public Television.
“All the issues that are being discussed fit in the logic that all the to-be-unblocked infrastrucures will be under the sovereign control of the particular state, and what is also very important is that Armenia will have the opportunity to use the railway infrastructures of Azerbaijan. Currently, the task force is considering the issue of cargo transportation from Yerevan to Tbilisi and Baku, and from there to Russia and other countries. In this regard, we will continue to remain constructive and work constructively so that the points stated in the statements of November 9, 2020 and January 11, 2021 are implemented and the region is unblocked,” Grigoryan stated.