Սեւ լճում նման իրադարձություններ են տեղի ունենում, ադրբեջանցիները ամրացել են մայսի 12-ից սկսած եւ ավելի ու ավելի են ամրանում, Գորիսի նորի ընտրված համայնքապետը շարունակում է գտնվել կալանքի տակ, այսօր փոխհամյնքապետ Մենուա Հովսեփյանին փորձում են նորից կալանքի տանել: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 11-ին, կառավարության դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, սյունեցի Աննա Գրիգորյանը։
«Սա ինչպե՞ս կարելի է բացատրել, այստեղ տրամաբանություն չկա: Ես չեմ կարծում, որ սա անսպասելի որոշում էր, որովհետեւ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն իր խոսքում ասում է՝ մենք դրա մասին նախապես իմացել ենք եւ համապատասխան աշխտանքներ ենք իրականացրել: Ես փակ նիստում հարց եմ հղել, թե այդ շինարարական աշխատանքներն ինչ կարող են լինել:Սահմանապահ զորքի ղեկավարն ասաց՝ ես ունեմ իմ պատկերացումները, բայց չեմ կարող կարծիք հայտնել նախապես: Սա նշանակում է, որ առանց հիմքի ընդունում ենք իրենց սահմանագծումը: Եթե դու մաքսագետ ես դնում, նշանակում է՝ ընդունում ես, որ դա է քո սահմանը»,-ասաց նա:

Азербайджанцы стали укреплять свои позиции у Черного озера с 12 мая и усиливают их еще больше, в то время как новоизбранный мэр Гориса продолжает находиться под арестом. Об этом на акции перед зданием Правительства заявила 11 ноября депутат от оппозиционного блока «Армения» Анна Григорян.
По ее словам, сегодня власти вновь предприняли попытку арестовать заместителя главы общины Горис Менуа Овсепяна.
«Чем это можно объяснить? Здесь нет никакой логики. Не думаю, что это было неожиданным решением, поскольку секретарь Совета безопасности Армен Григорян в своем выступлении признался, что они знали об этом заранее и поэтому провели соответствующую работу. На закрытом заседании парламента я поинтересовалась, что за строительные работы провели  азербайджанцы, и начальник погранслужбы заявил: «У меня есть свое мнение, но я не могу высказать его раньше времени». Это означает, что мы принимаем их разграничения без наличия каких-либо оснований. Если вы устанавливаете таможенный пункт, то это означает, что вы считаете данную границу своей», - сказала Григорян.