Մենք՝ որպես ընդդիմություն, սկսում ենք Հայաստանի գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հրաժարականի գործընթացը։ Այս մասին դեկտեմբերի 17-ին գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
Նա գլխավոր դատախազության բոլոր աշխատակիցներին, ում համար թանկ է Հայրենիքը, կոչ արեց համախմբվել, միանալ ժողովրդին եւ պահանջել արժանի դատախազություն ձեւավորել։
«Գլխավոր դատախազությունը փորձում է կոտրել ժողովրդի դիմակայությունը։ Մենք դա թույլ չենք տա։ Քրեական գործեր են հարուցում անձանց դեմ, ովքեր ոտքի են կանգնել՝ ի պաշտպանություն իրենց Հայրենիքի։ Դատախազները պատասխան կտան ապօրինի քրեական գործերով որպես մեղադրողներ հանդես գալու համար։ Կոչ եմ անում դադարեցնել անօրինական հրահանգներ տվող մարդկանց ծառայելը։ Այսօր ձեր աչքի առաջ Հայաստանը բզկտվում է, եւ դուք չեք ցանկանում դիմակայել դավաճանների դեմ, անտեսում եք ծանր հանցագործությունների նշաններ պարունակող փաստերը»,- ասաց Մինասյանը։

We, as the opposition, are launching the process of resignation of Prosecutor General of Armenia Artur Davtyan. This is what secretary of the opposition “Armenia” Faction of the National Assembly Artsvik Minasyan said during today’s protest in front of the Prosecutor General’s Office.
To all officers of the Prosecutor General’s Office for whom the homeland is precious, Minasyan called on them to unite and join the people and demand the formation of a worthy Prosecutor General’s Office.
“The Prosecutor General’s Office is trying to break the resistance of the people. We won’t allow it. The prosecutors are launching criminal cases against people who have stood up to defend their homeland. Those prosecutors will be held liable for acting as prosecutors under unlawful criminal cases. I call on stopping serving people who give illegal instructions,” Minasyan said.