Փարաքարում ավագանու նիստը, որն ընդհատվել էր ժամեր առաջ, այս պահին շարունակվում է:
Ընտրություններին մասնակցած կուսակցությունները քննարկումներից հետո փորձում են համաձայնության գալ եւ նիստ անցկացնել:
Համայնքապետարանի շենքում եւ շենքից դուրս մեծ թվով ոստիկաններ կան, այդ թվում` կարմիրբերետավորներ:
Նշենք, որ առավոտյան Վոլոդյա Գրիգորյանի աջակիցները ներխուժեցին համայնքապետարանի շենք եւ նրանց ու ոստիկանների միջեւ բախում տեղի ունեցավ:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 5-ին կայացած ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքում Փարաքար համայնքում «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը 21 հոգանոց ավագանիում ստացել է 10 մանդատ եւ 10 ձայնով իրենց թեկնածուն՝ Վոլոդյա Գրիգորյանը ընտրվել է համայնքի ղեկավար: Թեեւ 10 ձայնը 50 տոկոսից քիչ է, սակայն «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը պնդում է, որ եթե առաջադրված է մեկ թեկնածու, ապա նա կարող է ընտրվել 40+ տոկոս ձայներով:
Դրանից հետո եկել էին ավագանու մնացած 11 անդամները եւ 11 ձայնով համայնքապետ էր ընտրվել Դավիթ Մինասյանը, որը «Դավիթ Մինասյան» դաշինքի թեկնածուն է: Նրան էին ընտրել նաեւ ՔՊ-ի անդամները:
Դեկտեմբերի 23-ին «Ապրելու երկիր» կուսակցության աջակիցները հավաքվել էին Փարաքարի մշակույթի տան բակում, որտեղ պետք է տեղի ունենար իրենց թեկնածուի երդմնակալությունը, սակայն ոստիկանները նրանց թույլ չէին տվել մտնել շենք, և երդմնակալությունը դրսում էր կազմակերպվել:
Նույն օրն էլ «Դավիթ Մինասյան» դաշինքը դատարան հայց էր ներկայացրել՝ ընտրությունների արդյունքները անվավեր ճանաչելու պահանջով: Վարչական դատարանը որոշում է կայացրել անվավեր ճանաչել Փարաքար համայնքի ղեկավարի ընտրությունների արդյունքները։

В настоящее время продолжается заседание Совета старейшин общины Паракар, прерванное несколько часов назад.
Партии, участвовавшие в выборах, после обсуждений пытаются прийти к общему знаменателю и провести заседание.
В здании муниципалитета и за его пределами находится большое число полицейских, в том числе и «красные береты».
Отметим, что в Паракаре 23 декабря прошла акция протеста сторонников кандидата в главы общины от партии «Страна для жизни» Володи Григоряна. В тот день должна была состояться церемония присяги главы общины.
Избранными мэрами считают себя сразу два человека – от партии «Страна для жизни» и блока «Давид Минасян». В результате местных выборов сначала на пост мэра был выдвинут только кандидат от партии «Страна для жизни» Володя Григорян и избран 10 голосами. Согласно разъяснению партии «Страна для жизни», закон позволяет 40%-ми избрать единственного кандидата в мэры. Позже члены Совета старейшин, в том числе от правящей в Армении партии «Гражданский договор», поддержавшие кандидатуру блока «Давид Минасян», избрали мэром Минасяна 11 голосами, то есть более 50%-ми.