Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ դատարանների բոլոր մուտքերն ու ելքերն արգելափակելու կոչը մեկնաբանելու անհրաժեշտություն չեմ տեսնում, որը հնչեցվել է 2019 թվականին։ Այս մասին հունվարի 12-ին «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված օմբուդսմենի թեկնածու Քրիստինե Գրիգորյանը՝ պատասխանելով պատգամավորների հարցերին։
Նրա խոսքով՝ բոլոր գնահատականները տրվել են գործող օմբուդսմենի՝ համապատասխան ժամանակահատվածում ներկայացված զեկույցում։ «Բնականաբար, չեմ կարծում, որ դա լավ որոշում էր։ Դա լավ որոշում չէր»,-ասաց նա։

Я не вижу необходимости комментировать призыв премьер-министра Армении Никола Пашиняна заблокировать все входы и выходы в здания судов, озвученный им в 2019 году. Об этом в ходе встречи с депутатами от оппозиционного блока «Армения» заявила 12 января кандидат на должность омбудсмена, выдвинутая правящей партией «Гражданский договор» Кристине Григорян, отвечая на вопросы парламентариев.
По ее словам, все оценки были даны в отчете действующего омбудсмена, представленном в соответствующий период. «Естественно, я не считаю, что это было хорошее решение. Это было нехорошее решение», - сказала соратница Пашиняна.