ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը տվյալներ է ներկայացրել ռուսական եւ ուկրաինական կողմերի զոհվածների մասին։ Ինչպես հայտարարել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ-մայոր Իգոր Կոնաշենկովը, Ռուսաստանի հատուկ գործողության ընթացքում Ուկրաինայի զինծառայողների եւ ազգայնականների շրջանում կորուստը կազմել է 2870, ռուս զինվորականներինը՝ 498, գրում է «Գազետան»։
«Ուկրաինայի ուժային կառույցների ազգայնականների եւ զինծառայողների շրջանում կորուստները կազմում են՝ ավելի քան 2870 սպանված եւ շուրջ 3700 վիրավոր։ Միայն հաստատված տվյալներով՝ Ուկրաինայի ուժային գերատեսչությունների գերեվարված զինվորականների թիվը կազմում է 572»,- ասել է նա։
Ռուս զինծառայողների շրջանում նույնպես կորուստներ կան՝ 498 զինծառայող, 1597 մարդ վիրավորվել է։ «Զոհվածների ընտանիքներին ցուցաբերվում են հնարավոր բոլոր օգնությունները»,- եզրափակել է Կոնաշենկովը։

The Russian Defence Ministry presented data on casualties on the Russian and Ukrainian sides.
The official representative of the Russian Defence Ministry, Major-General Igor Konashenkov, said that the casualties of Ukrainian servicemen and nationalists during the Russian special operation amounted to 2,870 people, the Russian military 498 people, Gazeta reported.
"Among the nationalists and servicemen of Ukraine's security agencies the losses are: more than 2,870 killed and about 3,700 wounded. According to confirmed data alone, the number of prisoners of war in Ukraine's security agencies is 572," he said.
There are also casualties among Russian servicemen - 498 servicemen and 1,597 wounded. "All possible assistance is being provided to the families of the dead," Konashenkov concluded.