Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ մարտի 9-ի առավոտյան այցելել է Փարիզի արվարձաններից՝ Մոնֆոր Լամորի քաղաքի գերեզմանատուն, որտեղ ամփոփված է աշխարհահռչակ հայազգի շանսոյե, Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի աճյունը:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է վարչապետի պաշտոնական կայքից, Նիկոլ Փաշինյանը ծաղիկներ է խոնարհել շանսոնյեյի շիրիմին՝ հարգանքի տուրք մատուցելով նրա հիշատակին:
Վարչապետին ուղեկցել են Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը, Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը, Ֆրանսիայում Հայաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը եւ կառավարական պատվիրակության այլ պաշտոնատար անձինք:

Находящийся с рабочим визитом во Франции премьер-министр Армении Никол Пашинян утром 9 марта посетил кладбище коммуны Монфор-л’Амори, где похоронен всемирно известный армянский шансонье, Национальный герой Армении Шарль Азнавур.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства республики, Пашинян возложил цветы к могиле шансонье, воздав дань уважения его памяти.
Премьер-министра сопровождали министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, министр здравоохранения Анаит Аванесян, министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян, Чрезвычайный и полномочный посол Армении во Франции Асмик Толмаджян и другие члены правительственной делегации.