Կոնդի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում տեղի է ունենում Հասարակական-քաղաքական գործիչ Ալվարդ Պետրոսյանի հոգեհանգստի արարողությունը։
Հիշեցնենք, որ Ալվարդ Պետրոսյանը մահացել է երեկ։ Նա 75 տարեկան էր։
Վերջին հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա մարտի 12-ին՝ ժամը 12:30-ին, նույն տեղում, հուղարկավորությունը՝ ժամը 13-ին՝ Կոտայքի մարզի Մայակովսկի գյուղի գերեզմանատանը:
Ա. Պետրոսյանը ծնվել է 1946թ. հոկտեմբերի 4-ին Երևանում: 1968թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանը: Բանասեր: Գրող, հրապարակախոս: Պարգևատրվել է «Մարշալ Բաղրամյան» մեդալով (1997թ.):
1969-1975թթ. հեռուստառադիոպետկոմում եղել է խմբագիր, 1975-1979թթ. աշխատել է «Հայաստանի աշխատավորուհի» ամսագրում, 1980-1981թթ.՝ Սփյուռքահայության հետ մշակութային կապի կոմիտեում: 1982-1990թթ. եղել է «Սովետական գրականություն» (այնուհետեւ՝ «Նորք») գրական-գեղարվեստական ամսագրի գլխավոր խմբագրի տեղակալ, 1990-1994թթ.՝ «Առագաստ» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր,1994-1998թթ.՝ ՀՕՄ Հայաստանի շրջանային վարչության ատենապետ, 1998-ից՝ ՀՕՄ կենտրոնական վարչության անդամ:

В церкви «Сурб Ованес Мкртич» в Конде проходит панихида по писательнице, публицисту, общественно-политическому деятелю Алвард Петросян.
Отметим, что Алвард Петросян скончалась 10 марта. Ей было 75 лет.
Алвард Петросян родилась 4 октября 1946 года. В 1968 г. она окончила Ереванский государственный университет.
В 1969-1975 гг. Петросян была редактором на Гостелерадио Армении, в 1975-1979 гг. работала в журнале «Айастани ашхатаворуи», в 1980-1981 гг. - в Комитете по культурным связям с зарубежными армянами.
В 1982-1990 гг. была заместителем главного редактора литературно-художественного журнала «Советакан граканутюн» (впоследствии «Норк»), в 1990-1994 гг. - главный редактор еженедельника «Арагаст», в 1994-1998 гг. - председатель регионального правления Союза армянской помощи (САП) Армении, с 1998 г. - член центрального правления САП.