Երեկ ամբողջովին ավարտվել են վնասված գազատարի վերանորոգման և ստուգման աշխատանքները, իսկ գիշերը բնական գազն արդեն իսկ մատակարարվել է «Արցախգազ» ՓԲԸ ընդունման կետ։ Այս մասին իր տելեգրամյան ալիքում գրել է ԱՀ պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը:
«Հիմա արդեն բաժանորդների կեսից ավելիի գազամատակարարումը վերականգնվել է և առաջիկա ժամերին բոլորը կստանան բնական գազ: Նրանք արդեն կկարողանան այս բացառիկ ցուրտ եղանակին հաղթահարել իրենց ջեռուցման ու այլ հիմնախնդիրները:
Հատկանշական է, որ այսօր Ստեփանակերտում շուրջ 30-40 սմ ձյուն է նստել, իսկ Արցախի այլ բնակավայրերում՝ նույնիսկ ավելի շատ, ինչը բացառիկ է մարտ ամսվա համար: Եվ նման պայմաններում Արցախի բնակչությունը զրկված էր բնական գազից ավելի քան 11 օր՝ ադրբեջանական արհեստական ու դիտավորյալ խոչընդոտների պատճառով«,- գրել է նա:

The repair and inspection of the damaged natural gas pipeline was completely completed yesterday, and at night the natural gas has already been delivered to the reception point of Artsakhgaz CJSC. Artsakh (Nagorno-Karabakh) Minister of State Artak Beglaryan wrote about this in his Telegram channel Saturday.
"Now the gas supply to more than half of the subscribers has been restored already, and everyone will receive natural gas in the coming hours. They will already be able to cope with their heating and other key issues in this extremely cold weather.
It is noteworthy that today about 30-40 cm of snow fell in [capital] Stepanakert, and even more in other settlements of Artsakh, which is rare for March. And in such conditions, the population of Artsakh was deprived of natural gas for more than 11 days due to artificial and deliberate Azerbaijani obstacles," Beglaryan added.