Ուրցաձորի 13/25 ընտրատեղամաասի մոտ կուտակումներ են  նկատվել:
Ընտրատեղամասի մոտ նաեւ մեծ թվով ոստիկաններ են ծառայություն իրականացնում, որոնք  կարծես թե չէին «նկատել» կուտակումերը ընտրատեղամասի մոտ:
NEWS.am-ի թղթակցի նկատառումից հետո, թե ինչու են քաղաքացիները հավաքվել ընտրատեղամասի մոտ,  ոստիկանները մոտեցան հավաքվածներին եւ հորդորեցին հեռանալ ընտրատեղամասի տարածքից:
Հիշեցնենք, որ Վեդի խոշորացված համայնքում այսօր ՏԻՄ ընտրություններ են: Վեդի համայնքի ընտրություններին մասնակցում են երկու ուժ՝ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» եւ «Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունները։
Ընտրությունն անցկացնելու համար կազմավորվել են 28 ընտրական տեղամասեր համայնքի 19 բնակավայրերում:
Առավոտյան՝ ժամը 08.00-ին, ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով բացվել են ընտրությունների համար ձևավորված բոլոր 28 ընտրական տեղամասերը:

Толпы людей наблюдались возле избирательного участка 13/25 в Урцадзоре.
На участке также дежурит большое количество сотрудников полиции, которые якобы не «замечали» скопления людей на участке.
После того, как корреспондент Новости Армении-NEWS.am задался вопросом о том, почему граждане собрались возле избирательного участка, к собравшимся подошла полиция и призвала их покинуть избирательный участок.
Напомним, что сегодня в укрупненной общине Веди проходят выборы в органы местного самоуправления. В выборах в общину Веди участвуют две силы: партии «Гражданский договор» и «Моя мощная община».