Խոշորացման հետ միաժամանակ պետք է իշխանությունը ապակենտրոնացվի, ոչը տեղի չի ունենում: Այս մասին  լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ուրցաձորի նախկին համայնքապետ Ռաֆիկ Անդրեասյանը:
«Խոշորացվել են համայնքները, բայց մարզպետները շարունակում են մնալ, լավ ու վատ անել, սա իմ մարդն է, իմ կուսակիցն է: Ես մեկ անգամ ասել եմ, նորից կրկնում եմ, սրանց  նպատակն է անձրեւաորդի նման գալարվել աթոռին, իսկ մենք ամեն ջանք ներդնելու ենք համայնքը ոտքի կանգնեցնենք, խնդիրները լուծենք: Պետության թիկունքում կանգնած են համայնքերը, կայացած համայնքերը նշանակում են կայացած պետություն: Կարծում եմ Վեդիի ընտրություններով նաեւ Հայաստանի Հանրապետությունում իշխանափոխության մեկնարկն ենք տալու»,-ասաց նա:
Ռաֆիկ Անդրեասյանը վստահ է, որ իրենք այս անգամ եւս հաղթելու են եւ խորհուրդ տվեց հագնել «խմելու» շորերը:
Հիշեցնենք, որ Վեդի խոշորացված համայնքում այսօր ՏԻՄ ընտրություններ են: Վեդի համայնքի ընտրություններին մասնակցում են երկու ուժ՝ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» եւ «Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունները։
Ընտրությունն անցկացնելու համար կազմավորվել են 28 ընտրական տեղամասեր համայնքի 19 բնակավայրերում:
Առավոտյան՝ ժամը 08.00-ին, ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով բացվել են ընտրությունների համար ձևավորված բոլոր 28 ընտրական տեղամասերը:

Вместе с укрупнением должна быть децентрализована власть, чего не происходит. Об этом в беседе с журналистами заявил бывший глава общины Урцадзор Рафик Андреасян.
«Общины были укрупнены, но губернаторы продолжают оставаться, делать добро и зло, это мой человек, мой сопартиец. Я как-то сказал, повторяю, их цель — свернуться в кресле подобно водяным червям, и мы приложим все усилия, чтобы поставить общину на ноги и решить проблемы. Общины стоят в тылу у государства, устоявшиеся общины означают устоявшееся государство. Я думаю, что выборами в Веди мы также начнем смену власти в Республике Армения», - сказал он.
Рафик Андреасян уверен, что они победят и на этот раз, и посоветовал надеть одежду «для выпивки».
Напомним, что сегодня в укрупненной общине Веди проходят выборы в органы местного самоуправления. В выборах в общине Веди участвуют две силы: партии «Гражданский договор» и «Моя мощная община».
Для проведения выборов в 19 населенных пунктах общины открыто 28 избирательных участков.
В 08:00 утра в соответствии с Избирательным кодексом Армении были открыты все 28 избирательных участков, отведенных для выборов.