Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանի ամբիոնից իր վերջին ելույթի ժամանակ փորձեց արդարացնել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ինստիտուտը կաթվածահար անելու փաստը եւ չընդգծել դրա կարեւորությունը։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
Քաղաքական գործչի խոսքով՝ Հայաստանի վարչապետը, ըստ էության, փորձում է արագացնել Ադրբեջանի հետ երկկողմ հարաբերությունների հաստատման գործընթացը՝ հաշվի չառնելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների դերը։
«Սակայն Մոսկվային այս փուլում հաջողվեց հետ մղել հայ-ադրբեջանական օրակարգը «խլելու» Բրյուսելի ցանկությունը»,-ասաց Աշոտյանը։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян во время своего последнего выступления с трибуны парламента попытался оправдать факт парализации института Минской группы ОБСЕ, а не подчеркнуть его важность. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил зампредседателя РПА Армен Ашотян.
По словам политика, глава армянского Правительства, по сути, пытается ускорить процесс налаживания двусторонних отношений с Азербайджаном, без учета роли сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
«Однако, Москве, на данном этапе, удалось отразить желание Брюсселя перехватить армяно-азербайджанскую повестку дня», - отметил оппозиционер.