Հիմա Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանում ստեղծել է դիկտատուրա, բռնազավթել է իշխանությունը եւ բոլոր ըստ օրենքի անկախ իշխանության թեւերին ենթարկել է իրեն:Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի հերոս Մենուա Հովհաննիսյանի մայրը` Կարին Տոնոյանը:
«Ակնհայտ է` ինչուէ ձգձգվում, որովհետեւ հիմա Հայաստանում մեկ մարդ է բոլորի փոխարեն որոշում կայացնում, ինչպես ապրեն, երջանիկ լինեն, դժբախտ լինեն, քրեական գործ հարուցվի, չհարուցվի: Հիմա Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանում ստեղծել է դիկտատորա, բռնազավթել է իշխանությունը եւ բոլոր ըստ օրենքի անկախ իշխանության թեւերին ենթարկել է իրեն: Ինչքան էլ որ հիմա դատախազությունը ձգձգի, պատասխան տալու է, ճիշտ է Նիկոլ Փաշինյանը իր խմբով ամեն ինչ անում է,որ ծնողներին պառակտեն, բայց ծնողները հասկանում են, որ իրար հետ կիսելու ոչինչ չունենք, մեզ միավորողը մեր ցավն է եւ մենք պայքարելու ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը ձերբակալվի եւ կանգնի դատարանի առջեւ»,-ասաց նա:
Նրա խոսքով` այն փաստը, որ նիկոլ Փաշինյանը այսօր վախեցած է, խոսում է այն մասին, որ նա մեղավոր է . «Եթե դու մեղավոր չես, ինչի՞ց ես վախենում, ընդհակառակը, ամենաշատը դու պիտի շահագրգռված լինես, որ այդ դատը տեղի ունենա եւ բոլորը տեսնեն, որ դու մեղավոր չես: Մենք հո գիտենք` ով է մեղավոր: Այո, հնարավոր է, միայն դու չես մեղավոր, նաեւ դա պիտի պարզվի: Այսինքն այն, որ մենք հիմա միայն Նիկոլ Փաշինյանի դեմ ենք դուրս եկել, մենք պարզապես գիտենք, որ այս պահին իրենից է կախված ամեն ինչ , բայց իրենից հետո հատ առ հգատ պատասխան են տալու, անգամ եթե վաշտի հրամանատարի մակարդակով մեղավոր կա, բոլորը պիտի պատասխան տան, դատապարտվեն»:

Сейчас Никол Пашинян установил в Армении диктатуру, захватил власть и подчинил себе все независимые по закону ветви власти. Об этом в беседе с журналистами заявила мать героя Арцаха Менуа Ованнисяна Карин Тоноян.
«Понятно, почему затягивается. Потому что сейчас один человек в Армении решает за всех, как жить, быть счастливым, быть несчастным, будет возбуждено уголовное дело или нет. Теперь Никол Пашинян создал в Армении диктатуру, захватил власть и подчинил все независимые по закону ветви власти. Сколько бы прокуратура ни затягивала, она ответит. Правда, Никол Пашинян и его группа делают все, чтобы внести раздор среди родителей, но родители понимают, что нам нечего делить, нас объединяет наша боль и мы будем бороться, чтобы Никол Пашинян был арестован и предстал перед судом», - сказала она. По ее словам, тот факт, что Никол Пашинян сегодня напуган, говорит о том, что он виновен.
«Если ты не виновен, то чего ты боишься? Наоборот, ты должен быть более всего заинтересован в том, чтобы состоялся суд и чтобы все увидели, что ты невиновен. Мы-то знаем, кто виноват. Да, возможно, виноват не только ты. И это тоже должно быть выяснено. То есть, если мы сегодня вышли только против Никола Пашиняна, мы просто знаем, что в данный момент все зависит от него, но после него все до единого должны ответить. Даже если виновник будет на уровне командира взвода, ответить должны все , и все должны быть осуждены», - отметила она.