Ֆրանսիայի հրապարակում այսօր` մայիսի 29-ին, «Քաղբանտարկյալները ժողովրդավարական բաստիոնում. օրենք եւ ամենաթողություն» թեմայով քննարկում է անցկացվում:
Այսօր «Դիմադրություն» շարժումը անհնազանդության ակցիաներ եւ հանրահավաք չի անցկացնի: Վաղը առավոտյան 11:00-ից շարժման անդամները կհավաքվեն հրապարակում եւ խմբերի բաժանվելով տարբեր ուղղություններով կգնան` հասկանալու տարբեր կառույցների եւ քաղաքական ուժերի դիրքորոշումը:
«Դիմադրություն» շարժումը մայիսի 2-ից անհնազանդության ակցիաներ եւ հանրահավաքներ է անցկացնում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով:

Today the members of the Resistance Movement organized discussion on " Political Prisoners in Democratic Bastion: Law and Permissiveness" on France Square
Today, the resistance movement will not hold any acts of disobedience or rally.
Tomorrow, at 11:00 a.m., members of the movement will gather on the square and, divided into groups, they will go to different places to understand the position of different structures and political forces.
The Resistance Movement has been holding disobedience actions and rallies since 2 May, demanding the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan.