Ֆրանսիայի հրապարակում այսօր` մայիսի 29-ին, «Քաղբանտարկյալները ժողովրդավարական բաստիոնում. օրենք եւ ամենաթողություն» թեմայով քննարկում է անցկացվում:
Այսօր «Դիմադրություն» շարժումը անհնազանդության ակցիաներ եւ հանրահավաք չի անցկացնի: Վաղը առավոտյան 11:00-ից շարժման անդամները կհավաքվեն հրապարակում եւ խմբերի բաժանվելով տարբեր ուղղություններով կգնան` հասկանալու տարբեր կառույցների եւ քաղաքական ուժերի դիրքորոշումը:
«Դիմադրություն» շարժումը մայիսի 2-ից անհնազանդության ակցիաներ եւ հանրահավաքներ է անցկացնում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով:

На Площади Франции сегодня, 29 мая, проходит обсуждение на тему «Политзаключенные в демократическом бастионе: закон и вседозволенность».
Сегодня Движение сопротивления не будет проводить акции неповиновения и митинг. Завтра, с 11:00, члены движения соберутся на площади, и, разделившись на группы, направятся в разные места, чтобы понять позицию разных структур и политических сил.
Напомним, что Движение сопротивления проводит акции неповиновения и митинги со 2 мая с требованием отставки премьер-министра страны Никола Пашиняна.