Ոստիկանությունը քիչ առաջ ուժի կիրառմամբ բերման ենթարկեց Կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա Նանե Նավասարդյանին, ինչպես նաև լրագրող, գրող Վահան Իշխանյանի որդուն՝ Հովհաննես Իշխանյանին, որը ոստիկաններից պահանջում էր ներկայացնել կնոջը բերման ենթարկելու հիմքերը։
Արցախում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված բողոքի ակցիային մասնակցում էր նաև «Զարթոնք» ազգային-քրիստոնեական կուսակցության հիմնադիր անդամ Վահագն Չախալյանը, որն ասաց, որ մարդկանց բերման ենթարկելով ոստիկանները փորձում են այնպես անել, որ մարդիկ չմիանան ակցիային և չկարողանան իրենց բողոքի ձայնը բարձրացնել Արցախում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ռազմական գործողությունների դեմ։
Չախալյանը նաև նշեց, որ Հայաստանում գործող բոլոր երկրների դեսպաններին պետք է հենց հիմա հավաքել Կառավարության շենքի դիմաց և ներկայացնել, թե ինչ է կատարվում Արցախում։

Some time ago, police forcibly detained a woman protesting against the government, as well as the son of journalist and writer Vahan Ishkhanyan Hovhannes Ishkhanyan, who demanded that the police present the reasons for the woman's detention.
Vahagn Chakhalyan, a founding member of the National Christian Party Zartonk, also participated in the protest in front of the government, saying that by detaining people, the police are trying to prevent people from joining the protest and raising their voice against the military actions unleashed by Azerbaijan in Artsakh.
Chakhalyan also said that the ambassadors of all countries operating in Armenia should gather right now in front of the government building and present what is happening in Artsakh.