Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Վլադիվոստոկի Սուրբ Գևորգ Հայ Առաքելական եկեղեցի, որտեղ հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Կառավարության ղեկավարին դիմավորել են Տեր Սարգիս Քահանա Փարախչյանը և Վլադիվոստոկի հայ համայնքի ղեկավար Հարություն Ավեդյանը: Վարչապետը նախ կատարել է մոմավառություն, այնուհետև ծաղիկներ խոնարհել եկեղեցու բակում կանգնեցված Հայոց ցեղասպանության զոհերի և Հայրենական Մեծ պատերազմում զոհված հայորդիների հիշատակին նվիրված խաչքարերի մոտ:
Այնուհետև վարչապետը պատասխանել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների մի շարք հարցերի: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Վլադիվոստոկ կատարած աշխատանքային այցին, ՌԴ նախագահի հետ հանդիպմանը, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, Ադրբեջանի հետ սահմանազատման հնարավորություններին:
Վարչապետն ի պատասխան ներկաների հարցերի` խոսել է նաև Հայաստանի արտաքին քաղաքականության, մեր երկրում բիզնեսի համար ստեղծվող պայմանների, կառավարության առաջնահերթությունների, բանակի և այլ թեմաների շուրջ:

Премьер-министр РА Никол Пашинян во Владивостоке посетил армянскую церковь «Сурб Геворк», где встретился с представителями местной армянской общины.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства республики, Пашиняна встретили отец Саркис Парахчян и глава армянской общины Владивостока Арутюн Аведян. Премьер-министр  возложил цветы к хачкарам, установленным в память жертв Геноцида армян и армян, погибших в Великой Отечественной войне.
Затем руководитель кабмина РА ответил на вопросы представителей армянской общины. Он коснулся своего визита во Владивосток, встречи с президентом Российской Федерации, а также возможностей урегулирования карабахского нагорно-конфликта, разблокирования региональных инфраструктур и демаркации границы с Азербайджаном.
Отвечая на вопросы собравшихся, Пашинян рассказал о внешней политике Армении, условиях, созданных для бизнеса в нашей стране, приоритетах правительства, армии и др.