Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Վլադիվոստոկի Սուրբ Գևորգ Հայ Առաքելական եկեղեցի, որտեղ հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Կառավարության ղեկավարին դիմավորել են Տեր Սարգիս Քահանա Փարախչյանը և Վլադիվոստոկի հայ համայնքի ղեկավար Հարություն Ավեդյանը: Վարչապետը նախ կատարել է մոմավառություն, այնուհետև ծաղիկներ խոնարհել եկեղեցու բակում կանգնեցված Հայոց ցեղասպանության զոհերի և Հայրենական Մեծ պատերազմում զոհված հայորդիների հիշատակին նվիրված խաչքարերի մոտ:
Այնուհետև վարչապետը պատասխանել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների մի շարք հարցերի: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Վլադիվոստոկ կատարած աշխատանքային այցին, ՌԴ նախագահի հետ հանդիպմանը, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, Ադրբեջանի հետ սահմանազատման հնարավորություններին:
Վարչապետն ի պատասխան ներկաների հարցերի` խոսել է նաև Հայաստանի արտաքին քաղաքականության, մեր երկրում բիզնեսի համար ստեղծվող պայմանների, կառավարության առաջնահերթությունների, բանակի և այլ թեմաների շուրջ:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan visited St. Gevorg Armenian Church in Vladivostok, where he met with representatives of the local Armenian community.
Pashinyan was met by Father Sargis Parakhchyan and the leader of the Armenian community in Vladivostok Harutyun Avedyan, the press service of the Armenian government informed NEWS.am. The Prime Minister laid flowers at the khachkars, which were set up to commemorate the victims of the Armenian Genocide and the Armenians who died during the Great Patriotic War.
Then the Prime Minister answered the questions of the representatives of the Armenian community. He touched upon his visit to Vladivostok, his meeting with the president of the Russian Federation, as well as the opportunities for settling the Nagorno-Karabakh conflict, unblocking regional infrastructures and demarcating the border with Azerbaijan.
Answering the questions of the audience, Pashinyan spoke about Armenia's foreign policy, the conditions created for business in our country, the priorities of the government, the army, etc.