ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրահանգով Ազգային ժողովի անվտանգության աշխատակիցները բռնություն գործադրելով հեռացրին երկու լրագրողների եւ նրանց հետ գործող օպերատորներին:
«Ազգային ժողովի բնականոն գործունեությունը խաթարելու համար այս երկու լրագրողին եւ օպերատորներին ԱԺ շենքից դուրս հանեք»,-ասաց Ալեն Սիմոնյանը:
Նրա խոսքից հետո անվտանգության աշխատակիցները բռնություն գործադրելով աստիճաններով իջեցրին MediaHub.am կայքի լրագրող Անի Գևորգյանին: Մյուս լրագրողներին նրանք թույլ չտվեցին հետեւել նրան:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր ԱԺ-ում միջադեպ էր գրանցվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատգամավոր Քրիստինե Պողոսյանի եւ լրագրող Անի Գեւորգյանի միջեւ: Նրանց միջեւ վեճ էր ծագել, որի ժամանակ պատգամավորը փորձել էր հարվածել լրագրողին, սակայն գործընկերները բռնել էին պատգամավորի ձեռքը:

Сотрудники службы безопасности НС Армении силой вывели из здания парламента двух журналистов и работающих с ними операторов.
«Выведите из здания НС этих двух журналистов и операторов, которые  нарушают нормальную деятельность парламента», - заявил спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян.
После этих слов сотрудники службы безопасности НС РА силой спустили по лестницам журналиста сайта MediaHub.am Ани Геворкян. При этом они не позволили другим журналистам последовать за ней.
Напомним, что в Национальном Собрании Армении 15 сентября зафиксирован инцидент с участием депутата от правящей партии «Гражданский договор» Кристине Погосян и журналистки Ани Геворкян.
Между ними вспыхнула ссора, в ходе которой депутат попыталась ударить журналистку мобильным телефоном. Однако коллеги Погосян вовремя схватили ее за руку. Они ее увели. «Ваше место - улица, ну-ка успокойтесь», - заявила Геворкян.