Մենք առաջարկում ենք վաղվանից շրջափակել բոլոր իշխանական կառավարման օբյեկտները եւ թույլ չտալ, որ նրանք շարունակեն իրենց հայրենակործան գործունեությունը: Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերի 15-ին, ԱԺ-ի դիմաց, Բաղրամյան պողոտայում բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց 5165 շարժման ղեկավար Կարին Տոնոյանը:
«Վաղվանից հայտարարել դասադուլ եւ գործադուլ: Կոչով դիմում եմ բոլոր գործատուներին, վաղը աշխատանքի մի թողեք ոչ ոքի, ձեր աշխատավարձը կպահպանվի: Հիմա միասին գնում ենք փրկելու մեր հայրենիքը: Մեզնից է կախված այն հզոր խմորումը, որը կծնի մեզ համար ամենավստահելի առաջնորդներին:
Մենք շատ լավ գիտենք, որ այս պառակտումների պատճառն այն է, որ տարիներ շարունակ ժողովրդի մեջ կոտրել են վստահությունը որեւէ մեկի նկատմամբ: Մենք պետք է սկսենք այդ խմորումները: Մենք իրավական մեր ուժով գալու ենք եւ վերցնելու ենք բոլոր պետական շենքերը եւ դուք մնալու եք խաղից դուրս»,-ասաց նա:
Կարին Տոնոյանը կոչ արեց ոստիկաններին մի քանի օրով լքել համազգեստը, կանգնել ժողովրդի կողքին, եւ երբ կգան իրական հայրենասերներ, իրենք ավելի պատվով կկրեք այդ համազգեստը:
«Վաղը 8.30-ին մենք ձեզ սպասում ենք Հանրապետության հրապարակում՝ սկսելու մեր խաղաղ անհնազանդության ակցիաները, շրջափակում ենք կառավարությունը, նախարարությունները, Ազգային ժողովը, դատախազությունը, բոլոր այն կառույցները, որոնք պահում են այս իշխանիկին»,-հայտարարեց Տոնոյանը:

С завтрашнего дня предлагаем начать блокирование всех объектов управления власти, мы не позволим им продолжить свою деятельность по разрушению Родины. Об этом заявила во время акции протеста у здания парламента Армении 15 сентября руководитель движения «5165» Карин Тоноян.
«С завтрашнего дня объявляем забастовку. Обращаюсь с призывом ко всем работодателям: не позволяйте никому завтра работать, скажите всем, что зарплата сохранится. Сейчас вместе идем спасать нашу Родину. Мы законной силой придем и захватим все государственные здания, и вы окажитесь вне игры», - заявила Тоноян, призвав при этом полицейских встать рядом с народом.
«Завтра в 08:30 мы ждем вас на площади Республики, чтобы начать наши мирные акции неповиновения, блокируем здания правительства, министерств, НС, прокуратуры, всех тех структур, которые поддерживают этого князька», - заключила руководитель движения 5165».