ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին քիչ առաջ հանդիպել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Խաչատրյանից։
Փելոսին Երեւանում է պաշտոնական այցով։ Նա առաջին անգամ է Հայաստանում։ Նա այսօր առավոտյան այցելել էր Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, Ազգային ժողովում ԱԺ նախագահի հետ համատեղ հայտարարությամբ հանդես եկել, ապա Երեւանի Գաֆէսճյան կենտրոնում հանդես եկել ելույթով։
Նշենք, որ ներկայացուցիչների պալատի խոսնակին ուղեկցում են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի էներգետիկ եւ կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն, ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն եւ Ջեքի Սփիերը:

Speaker of the US House of Representatives, Nancy Pelosi met Sunday with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Armenian PM's office reported.
Pelosi is in Yerevan on her first official visit. She has already visited the Armenian Genocide Memorial this morning, made a joint statement with the Armenian parliament speaker, and then made a speech at the Cafesjian Center in Yerevan.
Other members of the U.S. delegation include Rep. Frank Pallone (D-N.J.), chairman of the House Energy and Commerce Committee, and congresswomen Jackie Speier (D-Hillsborough) and Anna Eshoo (D-Menlo Park).