Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարություն: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել Նենսի Փելոսիին իրավիճակին արագ արձագանքելու, տարածաշրջան այցելելու, սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ հասցեական գնահատականներ հնչեցնելու համար:
Պաշտպանության նախարարը ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին է ներկայացրել ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Նենսի Փելոսին իր խոսքում ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ ԱՄՆ դիրքորոշումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Делегация во главе со спикером Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси посетила Министерство обороны Армении. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в оборонном ведомстве республики.
Министр обороны Армении Сурен Папикян 18 сентября принял прибывшую в Армению с официальным визитом делегацию во главе с Нэнси Пелоси.
Сурен Папикян поблагодарил Нэнси Пелоси за быстрое реагирование на ситуацию, визит в регион и озвучивание адресных оценок в связи с широкомасштабной военной агрессией Азербайджана в отношении суверенной территории Армении.
Он представил спикеру Палаты представителей США ситуацию, сложившуюся вследствие азербайджанской агрессии.
В свою очередь Нэнси Пелоси представила позицию США по данной ситуации.
В ходе встречи стороны обсудили также ряд вопросов, касающихся сотрудничества обеих стран в сфере обороны.