Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարություն: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել Նենսի Փելոսիին իրավիճակին արագ արձագանքելու, տարածաշրջան այցելելու, սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ հասցեական գնահատականներ հնչեցնելու համար:
Պաշտպանության նախարարը ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին է ներկայացրել ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Նենսի Փելոսին իր խոսքում ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ ԱՄՆ դիրքորոշումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Nancy Pelosi visited the Ministry of Defense (MOD) of Armenia, Armenian News-NEWS.am has learned from the MOD.
Minister of Defense Suren Papikyan on Sunday received a delegation led by the Speaker of the House of Representatives of the US Congress, who has arrived in Armenia on an official visit.
First, Papikyan thanked Pelosi for quickly responding to the situation, for visiting the region, and for making targeted assessments on the large-scale Azerbaijani military aggression against the sovereign territory of Armenia on September 13.
Also, the Armenian Minister of Defense briefed the US House speaker on the present-day situation as a result of this large-scale military aggression by Azerbaijan.