Սեպտեմբերի 23-ին Նյու Յորքում Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Դոմինիկյան Հանրապետության արտաքին հարաբերությունների նախարար Ռոբերտո Ալվարեսի հետ, NEWS.am-ին տեղեկացնում են ԱԳՆ-ից։
ՀՀ արտաքին գերատեսչության ղեկավարն իր գործընկերոջ ուշադրությունն է հրավիրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ագրեսիային։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հայ-դոմինիկյան հարաբերությունների երկկողմ օրակարգին, մտքեր են փոխանակվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բնագավառներում համագործակցության առավել զարգացմանը միտված համատեղ քայլերի շուրջ: Այս առումով կարևորվել է վերջերս տեղի ունեցած երկու երկրների կողմից դեսպանների փոխադարձ հավատարմագրումը։

Armenian and Dominican Republic Foreign Ministers Ararat Mirzoyan and Roberto Alvarez met in New York on Friday in the margins of the 77th session of the United Nations General Assembly, the Foreign Ministry's press service informed NEWS.am.
Minister Mirzoyan presented to his counterpart the aggression unleashed by Azerbaijan against the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Armenia.
In the course of the meeting, the sides discussed the bilateral agenda of Armenian-Dominican relations, and exchanged views on joint steps to further develop cooperation in areas of mutual interest. In this regard, the recent accreditation of the ambassadors of the two countries was highlighted.
Ararat Mirzoyan and Roberto Alvarez also discussed issues related to cooperation in international organizations.