Մենք հրաժարվում ենք եռամսյա հավաքներից, դրանք դառնում են 25-օրյա, բայց պարտադիր Հայաստանի բոլոր զինապարտ քաղաքացիների համար: Այս մասին, այսօր՝ հոկտեմբերի 13-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Այդ 25 օրից 21-ն է իրական ծառայությունը, մնացածը կազմակերպական հատվածն ապահովելու համար է: 7 օր քաղաքացին անցնում է պատրաստություն, 14 օր իրականացնում է մարտական հերթապահություն: Շուտով կարգը կլինի, դրա մասին կհայտարարենք: Առաջիկա հավաքները լինելու են 25-օրյա, այլեւս հրաժարվում ենք եռամսյա հավաքներից: Բայց դա լինում է պարտադիր Հայաստանի բոլոր զինապարտ քաղաքացիների համար: Մենք ընձեռելու ենք հնարավորություն ընտրել ժամկետը»,-ասաց նախարարը:

Armenia is terminating the three-month military camps, they will become 25-day, but mandatory for all those subject to military service. Defense Minister Suren Papikyan announced this at Thursday’s Cabinet meeting of the government.
"Out of those 25 days, 21 are the actual service; the rest is for ensuring the organizational part. A citizen shall undergo training for 7 days, perform combat duty for 14 days. The [respective] procedure will be soon, we will announce it. (...). We will provide an opportunity to choose the term," added the defense minister.