Մենք հրաժարվում ենք եռամսյա հավաքներից, դրանք դառնում են 25-օրյա, բայց պարտադիր Հայաստանի բոլոր զինապարտ քաղաքացիների համար: Այս մասին, այսօր՝ հոկտեմբերի 13-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Այդ 25 օրից 21-ն է իրական ծառայությունը, մնացածը կազմակերպական հատվածն ապահովելու համար է: 7 օր քաղաքացին անցնում է պատրաստություն, 14 օր իրականացնում է մարտական հերթապահություն: Շուտով կարգը կլինի, դրա մասին կհայտարարենք: Առաջիկա հավաքները լինելու են 25-օրյա, այլեւս հրաժարվում ենք եռամսյա հավաքներից: Բայց դա լինում է պարտադիր Հայաստանի բոլոր զինապարտ քաղաքացիների համար: Մենք ընձեռելու ենք հնարավորություն ընտրել ժամկետը»,-ասաց նախարարը:

Мы отказываемся от трехмесячных сборов, они становятся 25-дневными, но обязательными для всех военнообязанных Армении. Об этом на заседании Правительства 13 октября заявил министр обороны Армении Сурен Папикян.
Он пояснил, что срок реальной службы составит 21 день, остальные четыре дня уйдут на организационные работы.
По его словам, гражданин будет проходить подготовку в течение 7 дней, в течение 14 дней – нести боевое дежурство.  «Скоро будет представлен порядок, об этом мы сообщим дополнительно. Мы предоставим гражданами возможность выбора временного отрезка», – отметил министр.