Ռուսաստանը շահագրգռված է Երեւանի եւ Բաքվի միջեւ խաղաղության պայմանագրի կնքմամբ։ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպմանն այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
Լավրովի խոսքով՝ Մոսկվայում բանակցությունների ժամանակ կողմերը կքննարկեն 2020 թվականի նոյեմբերին եւ 2021 թվականի հունվարին եւ նոյեմբերին Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների կողմից ստորագրված եռակողմ համաձայնությունների կատարման ընթացքը։
«Մենք շահագրգռված ենք ամեն կերպ նպաստելու տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակմանը, սահմանների ապառազմականացմանը, խաղաղության պայմանագրի կնքմանը եւ, ընդհանրապես, վստահության միջոցների ամրապնդմանը, այդ թվում՝ հասարակական կառույցների, քաղաքագետների եւ խորհրդարանականների միջեւ շփումների զարգացման միջոցով»,- ասել է Լավրովը։

Russia is interested in concluding a peace treaty between Yerevan and Baku, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said at a meeting with Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov.
According to Lavrov, during the talks in Moscow, the sides will discuss the implementation of the trilateral agreements of the leaders of Armenia, Azerbaijan and Russia, which were reached in November 2020, in January and November 2021 and in late October of this year, during the past summit in Sochi.
"We are interested in promoting in every possible way the unblocking of transport communications, the delimitation of the border, the conclusion of a peace treaty and in general the strengthening of confidence measures, including through the development of contacts between public structures, political scientists, parliamentarians," Lavrov said.