Պետք է այնպես անել, որպեսզի մարդիկ չտառապեն։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանում Բելառուսի Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկը՝ մեկնաբանելով իրավիճակը Լաչինի միջանցքում։
Այս հարցում, նրա խոսքով, քաղաքական շատ այլ պահեր էլ կան հանգուցված։
«Բայց, մեր կարծիքով, սա ամենագլխավոր թեման է։ Այն պետք է լուծել որքան հնարավոր է արագ»,- նշել է դեսպանը։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 12-ի առավոտյան ժամը 10.30-ից ադրբեջանցիների մի խումբ, իբր, բնապահպանական պատճառներով փակել է Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհը՝ նաեւ քաղաքական պահանջներ առաջադրելով։ Թշնամու կողմից Արցախի շրջափակումը շարունակվում է։

It is necessary to do so that people do not suffer. Aleksandr Konyuk, the Ambassador of Belarus to Armenia, told this to Armenian News-NEWS.am, commenting on the current situation at the Lachin corridor.
In this matter, according to him, there are many other political moments at stake.
"But, in our opinion, this is the most important topic. It should be resolved as soon as possible," the Belarusian diplomat added.
Since December 12, a group of Azerbaijanis has blocked the Stepanakert-Goris motorway between Artsakh (Nagorno-Karabakh) and Armenia, allegedly for environmental reasons, also making political demands. The blockade of Artsakh by the adversary continues.