Ռուսական խաղաղապահ ուժերի միջոցով փետրվարի 15-ին Լեռնային Ղարաբաղից տարհանվել է ՌԴ 47 քաղաքացի։
«Ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում երեկ իրականացվել է Ռուսաստանի Դաշնության՝ ավելի վաղ Լեռնային Ղարաբաղ եկած քաղաքացիների տարհանում։ Ընդամենը դուրս է բերվել 47 մարդ, այդ թվում՝ 8 երեխա։ Որտեղ մենք ենք՝ այնտեղ խաղաղությունն է»,- նշվել է ռուս խաղաղապահ զորակազմի թելեգրամ-ալիքի հաղորդագրությունում։
Ինչպես տեղեկացրել է խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչը, ռուս խաղաղապահների զորակազմը շարունակում է Լեռնային Ղարաբաղի տարածքից ՌԴ քաղաքացիների դուրսբերման գործընթացը։ Իրականացվել է ՌԴ ավելի քան 150 քաղաքացու, որոնց մեջ՝ 29 երեխա, դուրսբերման կազմակերպումը։ Ներկայում շարունակվում են քաղաքացիների դիմումների ընդունման աշխատանքները։

On Wednesday, 47 Russian citizens were evacuated from Nagorno-Karabakh through Russian peacekeeping forces.
"Within the framework of the agreements reached, the evacuation of citizens of the Russian Federation who came to Nagorno-Karabakh earlier was carried out yesterday. A total of 47 people, including 8 children, have been taken out," stated the message in the Russian peacekeeping force's Telegram channel.
As a representative of the Russian peacekeeping troops informed, the Russian peacekeeping troops continue taking out Russian nationals from the territory of Nagorno-Karabakh.