Ռուսական խաղաղապահ ուժերի միջոցով փետրվարի 15-ին Լեռնային Ղարաբաղից տարհանվել է ՌԴ 47 քաղաքացի։
«Ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում երեկ իրականացվել է Ռուսաստանի Դաշնության՝ ավելի վաղ Լեռնային Ղարաբաղ եկած քաղաքացիների տարհանում։ Ընդամենը դուրս է բերվել 47 մարդ, այդ թվում՝ 8 երեխա։ Որտեղ մենք ենք՝ այնտեղ խաղաղությունն է»,- նշվել է ռուս խաղաղապահ զորակազմի թելեգրամ-ալիքի հաղորդագրությունում։
Ինչպես տեղեկացրել է խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչը, ռուս խաղաղապահների զորակազմը շարունակում է Լեռնային Ղարաբաղի տարածքից ՌԴ քաղաքացիների դուրսբերման գործընթացը։ Իրականացվել է ՌԴ ավելի քան 150 քաղաքացու, որոնց մեջ՝ 29 երեխա, դուրսբերման կազմակերպումը։ Ներկայում շարունակվում են քաղաքացիների դիմումների ընդունման աշխատանքները։

Силами российского миротворческого контингента 15 февраля из Нагорного Карабаха вывезены 47 граждан РФ.
«В рамках достигнутых договоренностей вчера осуществлена эвакуация граждан Российской Федерации, ранее прибывших в Нагорный Карабах. Всего вывезено 47 человек, в том числе 8 детей. Где мы - там мир!!!», - говорится в сообщении РМК в телеграм-канале.
Как сообщила представитель РМК, российским миротворческим контингентом продолжается процесс вывоза граждан РФ с территории Нагорного Карабаха. Проведена работа по организации перевоза более 150 граждан РФ, среди которых 29 детей. В настоящее время продолжаются работы по приему обращений граждан.