Ի հեճուկս մեր կողմից գործադրված բոլոր ջանքերին, ցավոք չհաջողվեց Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի Տեղ գյուղի հատվածում սահմանապահների  ընթացող տեղակայումն իրագործել առանց սրացումների: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 13-ին, կառավարության նիստում նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ապրիլի 11-ին ադրբեջանական զինված ուժերը այդ հատվածում հերթական սադրանքն իրագործեց, որի արդյունքում մեր ԶՈՒ 4 զինծառայողներ զոհվեցին՝ անձնվիրաբար կատարելով իրենց զինվորական պարտքը եւ պաշտպանելով ՀՀ ինքնիշխան տարածքը: Խնդրում եմ մեկ րոպե լռությամբ հարգանքի տուրք մատուցենք մեր ընկած եղբայրներին»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 11-ին՝ ժամը 16։00-ի սահմաններում, Հայաստանի Հանրապետության տարածքում՝ Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղի հատվածում, ադրբեջանական զինված ուժերի մի խումբ զինծառայողներ սահմանի տեղակայման կետերի ճշգրտման պատրվակով մոտեցել են ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողներին, սադրել և հրազենային զենքերից, այնուհետև տարբեր տրամաչափի այլ զինատեսակներից կրակ վարել հայկական ԶՈւ զինծառայողների և դիրքերի ուղղությամբ:
Հայկական կողմը դիմել է պատասխան գործողությունների: Ժամը 17:30-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կիրառել են ականանետային միջոցներ։ Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունի 4 զոհ և 6 վիրավոր։

Despite all our efforts, unfortunately it failed to implement the ongoing deployment of border guards at the Tegh village section of the Armenia-Azerbaijani border without escalation [of tension]. This was stated by Prime Minister Nikol Pashinyan at the start of Thursday’s Cabinet session of the Armenian government.
"On March 11, the Azerbaijani armed forces carried out another provocation in that section, as a result of which four servicemen of our armed forces were killed, selflessly fulfilling their military duty and defending the sovereign territory of Armenia. Please let’s pay tribute to our fallen brothers with a minute of silence," said the Armenian PM.
At around 4pm on Tuesday, a group of Azerbaijani soldiers approached—under the pretext of adjusting the deployment sites—the Armenian servicemen carrying out engineering work in the vicinity of Tegh village of Armenia’s Syunik Province, provoked them, opened gun fire, then fired—with weapons of various calibers—at these Armenian soldiers. And as a result of the ensuing exchange of fire, the Armenian side has four casualties and six wounded. There are casualties and wounded on the Azerbaijani side, too.