Ի հեճուկս մեր կողմից գործադրված բոլոր ջանքերին, ցավոք չհաջողվեց Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի Տեղ գյուղի հատվածում սահմանապահների  ընթացող տեղակայումն իրագործել առանց սրացումների: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 13-ին, կառավարության նիստում նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ապրիլի 11-ին ադրբեջանական զինված ուժերը այդ հատվածում հերթական սադրանքն իրագործեց, որի արդյունքում մեր ԶՈՒ 4 զինծառայողներ զոհվեցին՝ անձնվիրաբար կատարելով իրենց զինվորական պարտքը եւ պաշտպանելով ՀՀ ինքնիշխան տարածքը: Խնդրում եմ մեկ րոպե լռությամբ հարգանքի տուրք մատուցենք մեր ընկած եղբայրներին»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 11-ին՝ ժամը 16։00-ի սահմաններում, Հայաստանի Հանրապետության տարածքում՝ Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղի հատվածում, ադրբեջանական զինված ուժերի մի խումբ զինծառայողներ սահմանի տեղակայման կետերի ճշգրտման պատրվակով մոտեցել են ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողներին, սադրել և հրազենային զենքերից, այնուհետև տարբեր տրամաչափի այլ զինատեսակներից կրակ վարել հայկական ԶՈւ զինծառայողների և դիրքերի ուղղությամբ:
Հայկական կողմը դիմել է պատասխան գործողությունների: Ժամը 17:30-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կիրառել են ականանետային միջոցներ։ Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունի 4 զոհ և 6 վիրավոր։

Несмотря на все приложенные нами усилия, к сожалению, не удалось осуществить  размещение пограничников на участке села Тех армяно-азербайджанской границы без обострения. Об этом на заседании правительства 13 апреля заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Премьер-министр констатировал, что 11 апреля азербайджанские вооруженные силы осуществили очередную провокацию на этом участке, в результате которой погибли 4 военнослужащих Вооруженных сил, самоотверженно выполняя свой военный долг и защищая суверенную территорию Республики Армения.
11 апреля около 16:00 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по военнослужащим ВС Армении, выполняющим инженерные работы на участке общины Тех. Позже МО сообщило о применении азербайджанской стороной минометных средств. С армянской стороны четверо погибших, шесть раненых. Есть убитые и раненые с азербайджанской стороны.