Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղում ադրբեջանական սադրանքի հետեւանքով վիրավորում ստացած ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի մոտ կայունացում ունենք: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 13-ին, Կառավարության հերթական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
Նա հայտնեց, որ մյուս վիրավոր զինծառայողների մոտ նույնպես կա որոշակի դրական տեղաշարժ:
«Մնացածի առումով եւս կա դրական տեղաշարժ: Ովքեր որ գտնվում են Սիսիանում, բավարար է վիճակը, որեւէ խնդիր չունենք»,- ասաց նախարարը:
Հիշեցնենք, որ Տեղ համայնքի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի հետեւանքով զոհվել է 4 զինծառայող, վիրավորում ստացել՝ վեցը: Վիրավորում ստացած զինծառայողներից երեքի վիճակը բավարար է, մյուս երեքինը՝ միջին ծանրության, ծանր եւ ծայրահեղ։ Վիրավորներից չորսը Երեւանում են, մյուս երկուսը՝ Սիսանում։
Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող վիրավորը պայմանագրային զինծառայող է։ Վիրավորում ստացածների մեջ է նաև Հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատար Արմեն Գյոզալյանը:

Врачам удалось стабилизировать состояние военнослужащего, получившего тяжелое ранение в результате азербайджанской провокации в селе Тех Сюникского марза. В беседе с журналистами об этом заявила министр здравоохранения Анаит Аванесян.
По ее словам, в состоянии других раненых военнослужащих также есть положительные изменения.
«У тех, что находятся в Сисиане, состояние удовлетворительное, проблем нет», — сказала министр.
Напомним, что в результате азербайджанской провокации в армянском селе Тех 11 апреля, 4 военнослужащих были убиты и 6 были ранены.
Состояние троих раненых оценивается как удовлетворительное, состояние остальных же оценивается как среднее, тяжелое и крайне тяжелое. Четверо раненых находятся в Ереване, двое — в Сисане.
Известно, что раненый в крайне тяжелом состоянии — военнослужащий по контракту. В числе пострадавших также командир Особого армейского корпуса Армен Гезалян.