ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը պիցայի չկերած կտոր է առաջարկել իր ոգևորված կողմնակիցներին Ֆլարիդա նահանգի Ֆորտ-Մայերս քաղաքի Downtown House of Pizza ռեստորանում չնախատեսված կանգառի ժամանակ։
Ամերիկյան ԶԼՄ-ների հրապարակած տեսանյութում երևում է, թե ինչպես է ԱՄՆ նախկին նախագահը մի ձեռքում բռնել պեպերոնի պիցայով տուփը, իսկ մյուսում պիցայի մի կտոր,այն ժամանակ, երբ ամբոխը «Թրամփ» է վանկարկում։ Հետո նա սկսում է բաժանել պիցայի կտորները։
«Ինչ-որ մեկն ուզո՞ւմ է այն կտորը, որը ես կերել եմ»,- նախքան այն կծելը գոռում է նա։ Սակայն անգամ Թրամփին պաշտող կողմնակիցների համար այդ առաջարկը չափից դուրս էր, և նրանք միահամուռ պատասխանեցին «Ո՛չ»։
Ֆաստֆուդի հանդեպ Թրամփի սերը հայտնի է բոլորին։ Նրա նախկին օգնականները պատմում էին, որ պիցան սննդի հիմնական տեսակներից էր համար մեկ օդանավում, իսկ Թրամփն ինքը 1995 թ․ նկարահանվել է Pizza Hut-ի գովազդում իր նախկին հանգուցյալ կնոջ հետ միասին։

Бывший президент США Дональд Трамп предложил недоеденный кусок пиццы восторженным сторонникам во время неожиданной остановки в ресторане Downtown House of Pizza в городе Форт-Майерс штата Флорида в пятницу вечером после выступления на ужине Линкольн-Рейган.
На видео, опубликованном американскими СМИ, видно, как бывший президент США держит в одной руке коробку с пиццей пепперони, а в другой - кусок, в то время как толпа скандирует «Трамп». Затем он начинает раздавать куски пиццы.
«Кто-нибудь хочет кусочек, который я съел?» - кричит он, прежде чем откусить кусочек. Но даже для обожающих Трампа сторонников это предложение оказалось слишком, и они в унисон ответили «Нет!».
Более 100 сторонников бросились к Трампу, когда он остановился, чтобы отведать пиццу, вызвав «столпотворение», как сообщает местное издание Wink News.
Любовь Трампа к фаст-фуду хорошо известна. Его бывшие помощники говорили, что пицца была одной из «основных групп питания» на борту номер один, а сам он даже снялся в рекламе Pizza Hut вместе со своей покойной бывшей женой Иваной в 1995 году.