Ադրբեջանցիների հետ գնալու, առաջ գալու վերաբերյալ դուք ընդհանրապես գործ չունեք: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 24-ին, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդուարդ Ասրյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե ադրբեջանական զորքը դուրս եկե՞լ է Տեղ գյուղի տարածքից կամ որքան է հեռացել, որքան տարածք ենք կորցրել:
Լրագրողների դիտարկմանը, որ ադրբեջանցի զինծառայողները մտնել են հայկական գյուղեր, նա ասաց. «Ոչ մի գյուղեր էլ չեն մտել»:
Հիշեցմանը, որ հասել են մինչեւ Սիսիանի գյուղեր, նա արձագանքեց. «Դուք ռազմական գործից ոչ մի բան չեք հասկանում, ռազմական գործի մեջ լինում են իրադրություններ, երբ հակառակորդի ստորաբաժանումը կարող է հայտնվել նաեւ մեր տարածքում, մեր ստորաբաժանումը հայտնվել իրենց տարածքում: Այս պարագայում կա համապատասխան գործողությունների սխեմա, մտահղացում, որի համաձայն գործում ենք»:
Ինչ վերաբերում է նրան, որ այդ ադրբեջանցիներին ոչ թե ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են բացահայտել ու բռնել, այլ քաղաքացիները, Ասրյանն ասաց. «Այդ հարցերը, որ տալիս եք, արդեն ճիշտ ուղղվածություն չունի: Ինչպես կարող է մտնե՞լ, դուք ինչպես եք հիմա իմ հետեւից մտնում իմ ճանապարհն ու փակում: Ես ադրբեջանցիների հետ չեմ համեմատում, մարդու հետ եմ համեմատում, որ մարդ ամեն տեղով կարողանում է քայլել»:
Հարցին, թե քանի՞ կիլոմետր են ադրբեջանցիները առաջ եկել Տեղ գյուղի հատվածում, ՔՇ պետը պատասխանեց. «Կիլոմետր, հեկտար, այդպիսի հարցեր զինվորականին մի տվեք, զինվորականն ունի հենակետ, շրջան, դիրք: Մենք կանգնած ենք Տեղի մատույցներում մեր համապատասխան  տարածքի վրա եւ իրականացնում ենք դիրքային բարելավման աշխատանքներ: Ինչ վերաբերում է մյուս հարցերին, թե  ինչքան ենք տարել, ինչքան ենք բերել, պաշտոնական  լրահոսին հետեւեք:

You have no business at all regarding the going back, coming forward of the Azerbaijanis. Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Edward Asryan, stated this on Monday speaking with reporters at the Armenian Genocide Memorial in Yerevan, addressing the question of whether the Azerbaijani troops left the territory of Tegh village of Syunik Province, or to what extent they left, and how much territory Armenia has lost.
When reporters noted that Azerbaijani servicemen had entered Armenia’s villages, Asryan responded: "They didn't enter any villages."
To the reminder that they reached the villages of Sisian city, he responded: "You don't understand anything about military affairs. In military affairs there are situations when the adversary's unit can also appear in our territory, our unit can appear in their territory. In this case, there is a scheme, concept of corresponding actions according to which we act."
As for the fact that the Azerbaijanis were not detected and caught by the units of the Armenian Armed Forces, but by Armenian civilians, Asryan said: "The questions you are asking already are not in the right direction. How can he enter? How are you now following me and blocking my way? I'm not comparing with Azerbaijanis, I'm comparing with a person who can walk everywhere."
To the question of how many kilometers did the Azerbaijanis advance in the area of Tegh village, the head of the chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces responded: "Kilometer, hectare, don't ask such questions to the military. The military has a base, region, position. We are standing on our respective territory in Tegh and are carrying out positional improvement work. As for the other questions as to how much we took, how much we brought, follow the official news feed. Azerbaijanis are stationed in front of the positions of our units, borders."